ANTALYA ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ 7’NCİ KEZ TİYATROSEVERLERLE

antalya uluslararasi tiyatro festivali-devlet tiyatrolariAntalya Uluslararası Tiyatro Festivali 7’nci kez tiyatroseverlerle buluşuyor.

Devlet Tiyatroları tarafından düzenlenen 17-27 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek festivalin açılışında Hindistanlı Taj Express grubu, ‘Bollywood Müzikali’ni sergileyecek. 1964 yılından bu yana Hindistan’da yolcu taşıyan Taj Express treninin adını alan topluluk, Bollywood Müzikali ile Bollywood’un komedi, gerilim, aşk, aksiyon gibi renkli öğelerini Türkiye’ye taşıyacak. Bollywood sinemasının kendine has öyküleri ve danslarından esinlenen müzikal, Antalyalı sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Bu yıl da birbirinden eşsiz oyunların yer aldığı Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali ’nde, Türkiye ve yurt dışından 5’er tiyatro topluluğu 11 farklı oyun sergileyecek.

7’nci Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında İspanya’dan Yllana, ‘Simsarlar’ adlı oyunla iş dünyasının, güç, şatafat, lüks, narsizm ve statü gibi öğelerini mizahi bir yaklaşımla seyirciyi de oyuna dahil ederek sahneleyecek. Oyun, 18 ve 19 Mayıs tarihlerinde saat 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Salon’da izlenebilecek.

Almanya’dan Familie Flöz, Michael Vogel’in yazıp yönettiği sözsüz maske tiyatrosu, ‘Hotel Paradiso’yu izleyicilerle buluşturacak. Tek bir suratla birden fazla duyguyu ifade eden maske tasarımları izleyenleri hem güldürecek hem de gözyaşlarına boğacak. Oyun, 20 ve 21 Mayıs tarihlerinde saat 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Salon’da beğeniye sunulacak.

Ukrayna’dan gelecek Nikolayev Akademik Rus Dram Tiyatrosu da N.V. Gogol’un yazdığı, V. Pleşak ve O. Yernev’in oyunlaştırdığı ve Vitaliy Manjeli’nin yönettiği ‘Müfettiş’ oyununu sahneleyecek. Gogol’un klasikleşmiş ölümsüz eseri olan ve bürokrasiyi eleştiren müzikli komedi 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde Haşim İşcan Kültür Merkezi Büyük Salon’da görülebilecek.

Charlie Chaplin’in çılgınlığını, Laurel ve Hardy’nin komikliğini ve Shakespeare’in tragedyacılığını bir oyunda buluşturan Fransız Theatre Fools and Feathers grubu ‘İki Kafadarın Trajikomik Hikayesi’yle 26 ve 27 Mayıs tarihlerinde Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Salon’da izlenebilecek.

7’nci Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında 6 atölye çalışması da tiyatroseverler ile buluşacak. İspanya’dan Tatiana Garrido, ‘Flamenko Dansı ve Perküsyon’, ABD’den Prof.Dr. Santon Davis ‘Aktör İçin Ses: Özgürlük, Odaklama ve Güç’ ve ‘Sahne Dövüşlerinde Yakın Temas Doğaçlaması’, Fransa’dan Sophie Brech ve Louis Fortier ‘Trajikomik Soytarılar ve Oyunculuk Sanatı’, Türkiye’den Ali Meriç ‘Karagöz Yapım ve Oynatımı’ ve Almanya’dan Sebastian Kautz ve Frederik Rohn ‘Familie Flöz Maskeleri’ atölye çalışmalarını Haşim İşcan Kültür Merkezi Prova Salonları’nda gerçekleştirecek.

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.