DİŞ SAĞLIĞINI RESMETTİLER

anka bilim koleji-miadent etkinlik (2)Diş sağlığının önemine dikkat çekmek için ilkokul öğrencileri resim yaptı.

İlkokul çağında diş sağlığının öneminin kavranması ve daha sağlıklı nesilleri yetiştirilmesi amacıyla, Anka Bilim Koleji ve Miadent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ortak bir proje geliştirdi.

Diş Hekimi Olgu Demirci ilkokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen bir seminerde konuştu. Öğrencilere her gün diş fırçalamanın önemini anlatan Dr. Demirci, dişlerin nasıl fırçalanması gerektiğini de uygulamalı olarak gösterdi. Çocukların diş sağlığının korunmasında ailelere de büyük rol düştüğünü söyleyen Demirci aileleri de uyardı.

Diş sağlığının öneminin farkında olduklarını göstermek isteyen öğrenciler, resim yaparak kendilerini ifade etti. Anka Bilim Koleji öğrencileri tarafından yapılan, diş sağlığının önemi temalı resimler Miadent’te kurulan sergi alanında gösterildi. 10 gün boyunca devam eden serginin açılışına okul öğrencileri ile velileri katıldı. Sergide konuşan Miadent Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Lütfi Soyak; “çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların sağılığı bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.anka bilim koleji-miadent etkinlik (1)