BÜYÜKELÇİLİK BAHÇESİNDE HEYKEL SANATI SERGİSİ

heykel ve sanat sergisi-Jurgen Schulz -Almanyanin ankara buyukelcisi-22.10.2020
Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği bahçesinde Heykel Sanatı sergisi düzenlendi. Sergiye Türkiye’ye 3 ay önce atanan Büyükelçi Jürgen Schulz ev sahipliği yaptı.

Koronavirüs Pandemisi sürecinden Heykel Sanatı sergisi Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği bahçesinde gerçekleştirildi. 5 sanatçının eserlerinin gösterildiği serginin Küratörü Atila Güllü oldu. Temmuz ayında Ankara’ya atanan Almanya Büyükelçisi Jürgen Schulz ile eşi Sheile Stanton’un ev sahipliğinde gerçekleşen sergi açılışında kısıtlı sayıda davetli yer aldı.

“Sanatçının işi kalplere ışık göndermektir”

Seval Şener, Ramazan Can, Erdal Duman, Serkan Demir ve R. Tan Buğra Özer’in eserlerinin yer aldığı serginin açılışında konuşan Büyükelçi Schulz sözlerine Robert Schumann’ın “Sanatçının işi insanın kalbinin derinliklerine ışık göndermektir” sözleriyle başladı. Schulz:” Koronavirüs Pandemisi hayatı durma noktasına getirdi. Sanatçılar da bu durumdan olumsuz etkilendi. Halka açık birçok etkinlik gerçekleşemedi. Sanatçılar tanıtım eksikliği ve takdir görememekten şikayetçi. Bu sebeple Atila Güllü ile birlikte bu “Açıkhava Kültür Patikası”nı gerçekleştirdik. Sanatçılara tanıtım fırsatı oluşturduk. Pandemi sebebiyle sanata aç kaldığımız bu dönemde, emeği geçenlere teşekkürler” dedi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5