BÜYÜKELÇİLİK BAHÇESİNDE EURO 2024 GECESİ

almanyanin ankara buyukelciligi euro 2024 acilis resepsiyonu 14.06.2024
EURO 2024 – Avrupa Futbol Şampiyonası’nın açılışı sebebiyle Almanya’nın Ankara Büyükelçisi bir resepsiyon düzenledi. Büyükelçi Jürge schulz ve Eşi Sheila Stanton’un ev sahipliğindeki davette Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kiran, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Türk Milli Takımı eski futbolcuları Ergün Pembe ve Sabri Sarıoğlu, Türkiye Kadın Milli Takımı Antrenörü Necla Güngör Kırağasi ve yabancı misyon temsilcileri yer aldı.

Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği bahçesinde düzenlenen resepsiyonun açılışında Büyükelçi Schulz bir konuşma yaptı. Schulz konuşmasında, “EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası boyunca sadece heyecanlı maçlar değil, sporun insanları bir araya getirerek nasıl dostluklar ve köprüler kurduğunu da göreceğiz” dedi. Konuşmanın ardından Büyükelçi Schulz, Ankara’da düzenlenen büyükelçilikler arası futbol şampiyonasında dereceye giren takımlara kupa verildi.

almanyanin ankara buyukelciligi euro 2024 acilis resepsiyonu 14.06.2024 ergun penbe, sabri sariolu mayatta

Ergün Penbe, Sabri Sarıoğlu

Kupa töreni sonrasında ise EURO 2024 açılış maçı olan Almanya – İskoçya maçı dev ekranda gösterildi. Resepsiyona katılan çok sayıda davetli açılış maçını heyecanla seyretti. Almanya- İskoçya maçı 5-1 Almanya’nın galibiyetiyle sonuçlandı. Seyirciler galibiyeti dans edip eğlenerek kutladı.