AKBANK 75. YILINI ÖZEL BİR GALAYLA KUTLADI

akbank 75 kurulus yildonumu_Susan_Sabanci Dincer-Hakan_Binbasigil-mayatta-21092023
Akbank 75. kuruluş yıldönümünü görkemli bir gala etkinliği ile kutladı.
Akbank 75 yılını özel bir gala ile kutladı. Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer ve Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşıgil ev sahipliğinde gerçekleştirilen galada iş, sanat ve siyaset dünyasının önde gelen isimler katıldı.

Davetliler arasında Güler Sabancı, Neslihan ve Yalçın Sabancı, Melisa Tapan, Emine ve Kerim Kamışlı, Çiğdem Simavi, Ömer Koç, Ayşegül ve Ömer Dinçkök, Esra ve Raif Dinçkök, Ümit ve Cem Boyner, Zeynep Bodur, Ronit ve Cem Hakko, Ahmet Nazif Zorlu, Tilda ve Erol Tezman, Hatice ve Faruk Süren, Serenay Sarıkaya, Leyla Alaton, Şevval Sam, Zeynep Çarmıklı, Nüket Mutlu, Sanem ve İlker Ayrık, Gülse Birsel, Aylin ve Özcan Tahincioğlu, Atıl Kutoğlu ve daha çok sayıda isim yer aldı.

1948 yılında kurulan Akbank’ın kuruluşunun 75. Yılı sebebiyle düzenlenen galanın açılış konuşmasını gerçekleştiren Suzan Sabancı Dinçer; “Akbank, bilançosuyla, markasıyla, saygınlığıyla gerçekten istisnai bir noktada. Böyle istisnai bir noktaya gelmek tek başına gerçekleşmiyor. Bu bir takım işi. Bankamızın bugünlere gelmesinde emeği geçmiş tüm Akbanklılara şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal eden değerli büyüklerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

75. yıldönümü özel bir geceyle kutlandı

75. yıl gala gecesinde, sanatçı Halit Ergenç Akbank’ın başarı ve dönüşüm yolculuğunu misafirlerle paylaşırken, ödüllü genç piyanist Nehir Özzengin Akbank için Mozart Türk Marşı’ndan ilhamla bestelediği eseri sundu. Gala etkinliği, Jozi Levi Brazil Project ve Ayhan Sicimoğlu Live şovları ve DJ performansları ile keyifli anlara sahne oldu.