İYİLİĞE ADANAN GECE

Adel Kalemcilik Relansmanı-Çaba Derneği-Tuncay ÖzilhanÇABA Derneği’nin Elazığ’da yaptıracağı okul için bir bağış gecesi düzenlendi.

Gecede, Ressam Yiğit Yazıcı’nın İyilik Ağacı eseri müzayedeyle satıldı.

Adel Kalemcilik , relansmanını iş ve cemiyet dünyasının katıldığı özel bir davetle yaptı. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler ev sahipliğinde düzenlenen davete, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Türkan Sabancı, Ayşegül Dinçkök, Buket Taşdelen, İsmet Alpagut, Özlem Cankurtaran, Özlem Zehebi, Sevgi Aksoy, Sunay Akın, Defne Samyeli gecenin davetlileri arasındaydı.

Açılış konuşmasını yapan Evrim Hizaler, “Dünyadaki en yeni kırtasiye üretim tesisine sahip Adel Kalemcilik olarak Avrupa’nın sayılı üreticilerinden biri konumundayız. Bugüne kadar kendi tasarladığımız ve ürettiğimiz binin üzerindeki yazım, çizim ve boyama gereçleri çeşidi ile Türkiye’de nesillerin gelişimine eşlik ettik. Şimdi ise köklü geçmişimizden aldığımız güçle geleceğe yepyeni bir adım atıyoruz” dedi.

İyiliğe adanan bir gece

Geceden sosyal sorumluluk projesi İyilik Ağacı’nın da en büyük adımı atıldı. Genç ve yetenekli ressam Yiğit Yazıcı’nın bu geceye özel hazırladığı “İyilik Ağacı” isimli eseri ÇABA Derneği’nin eğitim projeleri yararına kullanılmak üzere açık artırmaya çıkartıldı.

Beyaz Müzayede Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Karadeniz’in yönettiği müzayedede 70 bin TL’ye satılan eserden elde edilen gelir Çaba Derneği’ne bağışlandı. ÇABA Derneği, açık artırmadan elde edilen bağışı Elazığ’daki eğitim kompleksi için kullanacağını duyurdu.

Gece, Erol Evgin ve What Da Funk grubunun keyifli sahne performansıyla son buldu.

Sayfalar: 1 2 3