8 MART’A ÖZEL KANATLANDıLAR ADLI SERGİ BAŞKENTTE

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kanatlandılar sergisi, next level avm

Hale Soygazi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Başkent’te sergi düzenlendi. Kanatlandılar adlı sergi, Tüm Kadın Lobisi Derneği (TÜKAL) ile Next Level Alışveriş Merkezi işbirliğiyle düzenlendi. Serginin açılış kokteyli AVM içerisinde bulunan Masa Restoran’da yapıldı.

Yeşilçam’ın Ünlü İsmi Hale Soygazi Sergide

kadına yönelik şiddete karşı farkındalık yaratmak için Türkiye’nin ünlü kadınlarının objektif karşısında geçtiği serginin açılışında, Türk sinemasının ünlü ismi Hale Soygazi de yer aldı. Kadına ”sevginin” vurgulandığı projenin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlenen sergisine cemiyet hayatının ünlü isimleri katıldı.

Kendi alanında örnek bir proje olarak öne çıkan ‘Kanatlandılar’ sergisinde konuşma yapan Soygazi, kadınların özgür yaşama haklarına dikkat çekerken; şiddetin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini vurguladı.

Çekimlerini uluslararası ödüllü yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Cemil Ağacıkoğlu’nun yaptığı projede, aralarında Hale Soygazi, Beren Saat, Meltem Cumbul, Sinem Kobal ve Songül Öden’in bulunduğu 32 ünlü kadının portreleri yer aldı.

Sergiye destek veren Tüm Kadın Lobisi Derneği Başkanı Füsun Şener ise kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için dernek çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti Konukların fotoğrafları ilgiyle incelediği günde, davetliler Masa Restaurant’ta kokteyl ve Mira Trio’nun müzikleri eşliğinde güzel bir gün geçirdi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6