ULUSLARARASı ANKARA MÜZiK FESTiVALi 36. KEZ KAPILARINI AÇTI

36 uluslararasi ankara muzik festivali acilis-04.04.2019

36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali başladı. MEB Şura Salonu’nda gerçekleştirilen açılışta Başman Ailesi ev sahipliği yaptı.

36. Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin açılış gecesinde, izleyiciler arasında 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Eşi Semra Sezer, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, büyükelçiler, eski bakanlar ve bürokratlar yer aldı.

Ankara’yı Yansıtan Konser

36. kez düzenlenen festivalin ilk konseri, Ankara’nın müzikal kapasitesinin Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde yansıtılması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin çoksesli müzik hareketinin başladığı, ilk müzikal kurum ve kuruluşlarının oluşturulduğu şehrin sanatçılarının festivalde yer almaları prensiplerine uygun olarak belirlendi. Şef Orhun Orhon yönetiminde Orkestra Akademik Başkent ve TRT Çoksesli Korosu’nun Soprano Görkem Ezgi Yıldırım, alto Elif Canbazoğlu, tenor Arda Doğan ve Bariton Arda Aktar solistliğinde seslendirdiği konserde Mozart’ın Taç Giyme Töreni Messi müzikseverlere sunuldu.

Cenap And Anısına Düzenleniyor

Konser öncesi Sevda Cenap And Müzik Vakfı Başkanı Ali Başman konuşma yaptı. Başman:”Her yıl 4 Nisan’da Vakıf kurucumuz Cenap And anısına düzenlediğimiz, senfonik orkestra konseri ile açılan festivalimizin, kapanış konseri vakfımızı ve festivalimizi bugünlere taşımış 28 yıllık başkanımız Mehmet Başman anısına yapılmaktadır. Festivalimizin hazırlanmasında, şehrimizin sanatsal kapasitesini yansıtmaya, ilk seslendirmelere yer vermeye ve uluslararası şöhretlerin katılımına özen gösterdik” dedi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8