BABA OĞUL SAFARİYE ÇIKMAYA NE DERSİNİZ?

Özgün ve konforlu seyahat arayışındaki gezginlerle birlikte dünyanın farklı noktalarını keşfetmeye çalışan bir tur şirketi, konsept turlarıyla seyahat severlerin karşısında!

Baba-Oğul Keşif Turları

Babalara ve oğullarına sunduğu en özgün deneyimlerden biri Baba-Oğul Keşif Turları. Günlük koşuşturmalar ve iş gezileri sırasında çocuğuna zaman ayıramayan babalar ve babasıyla arasındaki benzersiz bağı güçlendirmek isteyen çocuklar için düzenlenen bu özel turlar, zamandan bağımsız unutulmaz bir ortamda eşsiz anılar biriktirmeye yardımcı oluyor. 22 – 29 Haziran’da heyecan ve adrenalin tutkunu baba ve oğullar için 4×4 araçlar ile yapılacak olan Kenya’da Büyük Göç turunu, 12 – 17 Temmuz’da çadır kampları ve kamp ateşlerini seven spor ve doğa meraklısı baba ve oğullar için İzlanda ve 4 – 8 Şubat 2015’te kuzey kutbunun dinginliğini keşfetmek ve kızak köpeklerinin peşi sıra Ren geyiklerinin ve Noel Baba’nın izinden gitmek isteyen baba ve oğullar için Lapland seçeneklerini sunuyor.

Gezgin Kadınlar

Katılımcıların yalnızca kadınlardan oluştuğu Gezgin Kadınlar ise, tek başına seyahat etmek istemeyen, annesine bir yaş günü hediyesi olarak anne-kız gezi turu hediye etmek isteyen veya etrafında yalnızca kendisini anlayan diğer kadınların olduğu bir geziyle dünyayı keşfetmek isteyen kadınlara yönelik bir tur. Gezgin Kadınlar ile klasik turların dışına çıkarak ruhunu ve zihnini farklı kültürler ve renklerle beslemek isteyen kadınlara hitap ediyor.

Yerel mutfakların tadını, Marsilya şaraplarının dokusunu ve Hıristiyan keşişlerin yaşantısını merak edenler, 16 – 20 Mayıs tarihleri arasında Avrupa’nın gizemli bölgesi Provence’ı keşfetmeye davet ediliyor. Dünyanın bir diğer ucundaki Hindistan ve Nepal de 22 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında Gezgin Kadınlar için alternatif rotalardan biri. bu tur, tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü Delhi’den başlıyor ve fil sırtında bir keşif ile önce Jaipur’a, ardından da Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Tac Mahal’e ve Hindular’ın kutsal şehri olan Varanasi’ye uzanıyor. Nepal’in büyüleyici başkenti Katmandu ise, turun son gününde ziyaret ediliyor. 26 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan Güney Afrika ve Krueger’da Safari ise, gezginleri dünyanın en kozmopolit başkentlerinden biri olan ve büyük soykırım Apartheid’in izlerini hala çehresinde taşıyan Cape Town’ın sokaklarından, nesli tükenmekte olan yaban, hayvanların korunduğu ve özgürce yaşadığı Krueger Ulusal Parkı’nın geniş düzlüklerine götürüyor. Vietnam-Kamboçya-Bangkok üçlüsü, 3 – 13 Ekim tarihlerinde uçsuz bucaksız pirinç tarlaları, romantik gölleri ve Mekong Irmağı’nın güçlü suları ile UNESCO Dünya Mirası listesindeki tarihi tapınakların, benzersiz Su Kuklası Tiyatrosu’nun ve Khmer kültürünün kapılarını gezgin kadınlara açıyor.

Foto-Safari

Konsept turlar arasında yer alan Foto-Safari, ortak tutkuları fotoğraf olanları bir araya getirerek usta bir fotoğrafçı eşliğinde görsel dünyaya derin bir yolculuğa çıkarıyor. Katılımcılar tur boyunca kapsamlı bilgilerle donatılıyor ve fotoğraf sanatının püf noktalarını ustalardan öğrenerek dünyaya bir daha aynı gözle bakılamayacağını bizzat deneyimlemiş oluyorlar.

10 – 17 Mayıs tarihleri arasında ziyaret edilebilen Fas, kumul tepelerinden Afrika güneşini selamlamak ve Atlas Dağları’nın arasından geçerek gizemli başkent Marakeş’in daracık sokaklarını ve rengarenk pazarlarını objektife yansıtmak isteyenleri bekliyor. 22 – 29 Haziran tarihlerinde Kenya’da Büyük Göç’ü çekmek isteyenler ise, Kilimanjaro Dağı’nın eteklerine kurulu Amboseli Ulusal Parkı’nın hareketli doğal yaşamına, pembe flamingoları ile ünlü Nakuru Gölü’nün büyüsüne ve oradan da Masai halkının günlük yaşantısına şahit olacak. Dev kayaların kenarında ve buz dağlarının tepesinde fotoğraf çekmenin tadına varmak isteyen fotoğraf meraklıları, 26 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri arasında İzlanda’yı keşfe çıkabilecekler. Gayzerlerin oluştuğu bölgede nefes kesici doğa harikaları ve turkuazın bin bir tonu, soğuk ve ıslak bir foto-safari için gezginleri bekliyor.

Yeni deneyimleri keşfetmek isteyenler için

Gazella Yönetim Kurulu Başkanı Velit Gazel, yeni rotalarla ilgili olarak, “Konsept turlar, her şeyden önce dünyaya farklı açılardan, bambaşka bir gözle bakmayı sağlıyor. Yaptığımız anket ve araştırmalar sonunda gördük ki, Türkiye’de geleneksel tatil anlayışının dışına çıkarak gidilen yerleri gerçekten ‘yaşamak’ isteyen çok büyük bir kitle var. Gazella olarak düzenlediğimiz konsept turlar da bu anlamda beklentilerini farklılaştıran gezginlere anlamlı tecrübeler sunarken, aynı zamanda bu alana yönelik Türkiye’deki ilgiyi ve bilgi birikimini de artırıyor” diyor.