YEMEK STiLiSTiNDEN SOFRA TAVSiYELERi

Sofra Atolyesi mesa holding (2)

Park Mozaik konutları’ndaki ‘Davet Sofralarına Özel Yaratıcı Fikirler Atölyesi’ Ankaralıları bir araya getirdi. Etkinlikte Başkent’in seçkin isimleri yeraldı.

Yemek Stilisti Gamze Bursa tarafından gerçekleştirilen söyleşi, Tepe ve Mesa’nın ortak projesi olan Park Mozaik konutlarının örnek dairesinde yapıldı. Evin Dergisi işbirliği ile organize edilen söyleşide konuklar, yemek davetlerinde konuklarına nasıl bir masa düzeni sunabilecekleri konusunda bilgi ve ipuçları aldı. Gamze Bursa konuklara 10 çeşit masa hazırlama alternatifi sundu. Yeni bir ev için çok sayıda misafir ve sofra kurulacağını belirten Bursa; yakın arkadaşlar için ahşap malzemelerle hafif bir İtalyan ve kış geceleri için peynir fondünün çok şık bir tercih olabileceğini söyledi. Bahar mevsimi için ise; “ilk akla gelen kombin beyaza eşlik eden çiçek desenleridir. Kimi zaman bir kumaş peçete kimi zaman bir isim kartı ya da sadece bir tek dal çiçek ile kurulacak her masada fark yaratmak mümkün” dedi.

Yaşamkent’teki projenin ev sahipliği yaptığı etkinlikte, MESA Mesken Genel Müdür Yardımcısı Aslı Tokatlı da proje ile ilgili bilgi verdi. Aslı Tokatlı; Park Mozaik projesinin farklı temalarla oluşturulan meydanlar, yeşil alanlar ve sosyal alanları ile hayata dair tüm renkleri bünyesinden bulundurduğunu belirtti.

Sayfalar: 1 2 3 4 5