ULUSLARARASI ANKARA TiYATRO FESTiVALi BAŞLIYOR

ankara_tiyatro_festivali-2016-basliyor_1Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali 21. kez kapılarını açıyor. 18-28 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde; 33 salon oyunu, 5 atölye çalışması ve 1 konferans yapılacak. Festivalin bu yılki onur ödülü ise usta sanatçı Tamer Levent’in.

Festival kapsamında, 33 salon oyununun yanı sıra genç tiyatrocu adaylarına ulaşmayı amaçlayan 5 atölye çalışması ve “Sanatta Kadın İmgesi” konulu konferans da yer alacak.

Önceki yıllarda Kerim Afşar, Genco Erkal, Yıldız Kenter, Erol Demiröz, Savaş Yurttaş, Haluk Bilginer gibi 20 tiyatro sanatçısına verilen “Festival Onur Ödülü” ise bu yıl usta sanatçı Tamer Levent’e verilecek.

ANKARA ULUSLARARASI TiYATRO FESTİVALi PROGRAMI

Festival kapsamında “Bir Delinin Hatıra Defteri”, “Bavul”, “Üç Kuruşluk Opera”, “Bir İsyancının Savunması”, “Ölü Ozanlar Derneği”, “Kuvayi Milliye” gibi oyunların yanı sıra ritim atölyesi de yer alacak.  Ayrıntılı programa www.ankaratiyatrofestivali.org adresli internet sitesinden ulaşılabilir. 

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.