ULUSAL SOSYAL HİZMETLER KONGRESİ 8. KEZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

hayriye sungur-bulent karakus8. Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresi , Ankara Üniversitesi ATAUM Kongre Salonu’nda gerçekleşti. Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nin ana sporsorluğunda gerçekleşen kongre 2 gün sürdü. Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği (SHUDER) Genel Merkezi ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde örgütlü  Derneğin 23 Şubesi’nce düzenlenen 8.Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresi’ne Akademisyenler, bürokratlar ve uzmanlar konuşmacı olarak katıldı. İlki 1959 yılında düzenlenen ve 1994 yılından sonra 5 yılda bir yinelenen Kongre’yi çok sayıda öğrenci, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sosyal hizmet uzmanları ve vatandaş izledi.

Kongrenin açılışında, açılış konuşmalarının ardından bir plaket töreni düzenlendi. SHUDER Genel Başkanı Bülent Karakuş ve Başkan Arzu İçağasıoğlu Çoban, sponsorlar ve konuşmacılara plaket taktim etti.

İki gün boyunca süren 8. Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresi’nde; Sosyal politikanın dönüşümü açısından yerelleşmenin yeri ve önemi, yerelleşme sürecinde sosyal hizmetlerin sunumunun nasıl olacağı, dünyada ve ülkemizdeki uygulamalar ışığında bilimsel ve mesleki boyutları tartışıldı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5