TMB 67. YILI KUTLADI

TMB 67 yildonumu kutlamasi-turkiye muteahhitler birligi-mayatta-28.02.2019Türkiye Müteahhitler Birliği’nin 67. Kuruluş Yıldönümü resepsiyonla kutlandı.

Ankara’da TMB binasında düzenlenen gece, iş, siyaset ve bürokrasi dünyasından önemli isimleri bir araya getirdi. TMB Başkanı Yenigün’ün ev sahipliği yaptığı geceye TMB üyelerinin yanı sıra Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye’de görevli yabancı ülke büyükelçileri katıldı.

Türkiye Müteahhitler Birliği 67. Kuruluş Yıldönümü Resepsiyonu, hükümet, yabancı misyon, bürokrasi ve iş dünyasından temsilcileri biraraya getirdi. Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün’ün ev sahipliği yaptığı resepsiyonda, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türk müteahhitlerinin ilk yurtdışına açıldığı pazar olan Libya’nın Ankara Büyükelçisi Abdurrazag Mukhtar da yer aldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Sektörümüzün bugünlere gelmesine, ülkemizin en aktif ve en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Müteahhitler Birliği çok önemli katkılar sunmuş ve sunmaktadır. Bu vesileyle, Türkiye Müteahhitler Birliği’nin 67’nci kuruluş yıldönümünü de değerli başkanım nezdinde tebrik ediyorum” dedi.

Mithat Yenigün -TMB 67 yildonumu kutlamasi-turkiye muteahhitler birligi-mayatta-28.02.2019

Mithat Yenigün

67’nci yıla ulaşmanın gururunu yaşıyoruz

TMB Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, Türkiye’de çok az kurumun başarabildiği 67’inci yaşımıza ulaşmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Türkiye Müteahhitler Birliği hem konumu, hem köklü geçmişiyle sektöre öncülük ederek Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır” dedi.

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin uluslararası ödüllü özel binasında düzenlenen resepsiyonda, konuşmaların ardından 67’nci yıl pastası Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Tarım Bakanı Yardımcısı Akif Özkaldı, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, TMB Başkanı Mithat Yenigün ve TMB Eski Başkanı Erdal Eren tarafından birlikte kesildi.

Resepsiyona katılan isimler arasında ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TMB Başkanvekilleri Hüseyin Arslan ve Burak Talu ile sektörün duayenleri Ali Kantur, Erdal Eren, Erhan Boysanoğlu, Gönül Talu; TMB Yönetim Kurulu Üyeleri Başar Arıoğlu, Deha Emral ve Süheyla Çebi Karahan vardı. Gecede Belarus, Benin, Cibuti, Kongo, Gana, Güney Afrika, Kosta Rika, Kuveyt, Küba, Libya, Njerya, Somali, Sri Lanka, Sudan, Tanzanya ve Zambiya’nın Ankara Büyükelçileri de yer aldı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6