HARP MALULLERİ YARARINA BAĞIŞ TOPLANDI

Turkiye Harp Malulu Gaziler Sehit ve Dul Yetimler Dernegi - Bilkent Center rahmi cogendez muzayedeTürkiye Harp Malulü Gaziler Şehit ve Dul Yetimler Derneği ‘ne bağış toplamak amacıyla bir etkinlik düzenlendi.

Bilkent Station ve Bitter Dergi tarafından düzenlenen anlamlı etkinliğe cemiyet ve iş dünyasından kadınlar katıldı. Etkinlikte ünlü sanatçıların eserleri müzayede yoluyla satışa sunuldu.

Yardımsever kadınlar, geliri Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit ve Dul Yetimler Derneği ‘ne bağışlanmak üzere düzenlenen müzayedede sergilenen eserleri satın alarak dayanışmanın gücünü gözler önüne serdi. Davete çok sayıda tanınan sima katıldı. Bis By Newcastle’deki etkinlik ünlü diyetisyen Elvan Odabaşı’ın sağlıklı beslenme konulu workshopuyla başladı. Odabaşı, Beslenmeyi artık bütün olarak değerlendiriyoruz. Birey aklını, ruhunu ve bedenini düzgün besleyemiyorsa, iştah yönetimini günün sonunda elinden mutlaka kaçırıyor. Bilinçsiz bir şekilde diyet yapmaya çalışanlar, eşinden dostundan duyduklarıyla hareket edenler maalesef metabolizmalarını allak bullak ediyor. Bir an önce zayıflama isteği, kişide strese dayalı kortizol hormonunu harekete geçirir ve zayıflama sürecini oldukça uzatır dedi. Danışanlarının en büyük sorununun porsiyon olduğunu ifade eden Odabaşı, Porsiyonunuzu minimuma indirin. Bir restorana gittiğinizde gözünüzü boyayan porsiyonları yanınızdaki kişiyle paylaşmaya çalışın önerisinde bulundu. Ünlü diyetisyen daha sonra kısır ve tatlı yaparak konuklara ikram etti.

Etkinliğin devamında ise ünlü küratör Rahmi Çöğendez yönetiminde bir müzayede gerçekleşti.

Ankara sosyal yaşamın tanınmış simaları ve markaları etkinlik için evlerinden ve mağazalarından eser bağışladılar. Müge Süleymanoğlu, Elif Başman, Nesrin Kılavuz, Işık Tekışık, Füsun Şener, Semra Gülmüş, Yeşim Tandoğan, Amber Esen gibi tanınmış isimler evlerinden bulunan tablo ve dekoratif eşyaları müzayede için bağışladı.Ünlü küratör Rahmi Çöğendez ve ünlü ressam Hikmet Çetinkaya’da bağışladıkları tablolarla müzayedeye destek oldular. Gc Concept ve Güleç Decor’un bağışladıkları dekoratif eşyalar müzayedenin en gözde ürünleri arasında yer aldı. Kadınların adeta birbiriyle yarıştığı müzayededen elde edilen gelir Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit ve Dul Yetimler Derneği’ne bağışlandı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5