TÜKAL’DEN 8 MART’TA ANLAMLI KUTLAMA

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Tüm Kadın Lobisi Derneği (TÜKAL) tarafından bir etkinlik düzenlendi.  Yenimahalle’de bulunan Ankara Konağı’nda düzenlenen etkinliğe TÜKAL Başkanı Betül Akman ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile dernek üyeleri katıldı.

TÜKAL Derneği tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında “Gelenekten Geleceğe Anadolu Başları” adlı serginin açılışı yapıldı. Anadolu Kadınının duygularını, inançlarını, kültürel kimlik ve etnik kökenlerini gösteren, geleneksel kültürümüzün önemli bir parçası olan kadın başlıklarının anlamlarından yola çıkarak hazırlanan sergi katılımcıların ilgisini topladı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın da katıldığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinin açılış konuşmasını Betül Akman yaptı. Akman konuşmasında : “Türkiye de de ilk defa 1921 yılında kutlanmaya başlamış ve günümüze kadar devam etmektedir. Kadınlar bir ülkenin geleceği, toplumun temel taşıdır. Çağdaş Türkiye’nin kurulması yönünde önemli bir misyonu üstlenen kadınlarımız, toplumsal yaşamın ve hayatın tüm alanlarında var olmaya çalışmaktadır. Kadın haklarının elde edilmesinde Anadolu kadınının önemi çok büyüktür.

Dünya’yı da etkileyen gerek ekonomik darboğaz gerekse yanıbaşımızda cereyan eden Rusya-Ukrayna anlaşmazlığı talihsizliğinde; bizler için bir küçük teneffüs, anlamlı bir tebessüm olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cemiyet ve Yaşam Haberleri (@mayattamagazin)’in paylaştığı bir gönderi