TED’LİLERDEN CUMHURİYET BALOSU

ted-koleji-cumhuriyet-balosu-2016_zuhal-olcay

Türk Eğitim Derneği (TED), Cumhuriyetin 93. yılı sebebiyle balo düzenledi. Cumhuriyet Balosu’nda Zuhal Olcay sahne aldı. TED Koleji mezunu çok sayıda tanınan isim Cumhuriyet Balosu’na katıldı. Geceye TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ev sahipliği yaptı. Pehlivanoğlu, açılış konuşmasında Türk Eğitim Derneği’nin neredeyse Cumhuriyet’le aynı yaşta olmasının gururunu yaşadıklarını belirterek:“Biz TED’liler olarak yoksul çocukların da eğitim hakkına sahip olabileceği bir vatan istiyoruz. Biz TED’liler son zamanlarda kültürel farklılıklarımızın aslında birer zenginlik olduğunun anlaşılmasını istiyoruz. Biz TED’liler, bu güzel vatanın havasında daha fazla demokrasiyi, çağdaşlığı, insan haklarını istiyoruz” dedi.

Selçuk Pehlivanoğlu’nun konuşmasının ardından Kanun Namına Project sahne aldı. Hemen ardından da Ünlü Sanatçı Zuhal Olcay sevilen şarkılarını seslendirdi. Gecenin katılımcıları Zuhal Olcay’ın şarkıları eşliğinde dans etti.

Balodan elde edilen gelir TED burs fonuna aktarıldı. Türk Eğitim Derneği, özellikle “10.000 Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” gibi kampanyalarla Tam Eğitim Bursu veriyor ve burs verdiği öğrencilere sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, öğrencilerin tüm sosyal gelişimlerini uzman psikologlar aracılığıyla izliyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8