BÜYÜK ÖDÜL VİYOLA SANATÇISI RUŞEN GÜNEŞ ’İN

Ruşen Güneş , Mehmet Başman

Sevda Cenap And Müzik Vakfı tarafından 1989 yılında verilmeye başlanan ‘Vakıf Onur Ödülü’ Viyola Sanatçısı Ruşen Güneş ’in oldu.

Vakıf Onur Ödülü’nün 2014 yılı kazananı Ruşen Güneş ’e ödülü MEB Şura Salonu’nda düzenlenen törende taktim edildi. 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer’in de katıldığı ödül töreninde Sevda Cenap And Müzik Vakfı Başkanı Mehmet Başman Konuşma yaptı. Başman; Viyola sanatçısı olarak yurt içi ve yurt dışında gösterdiği üstün başarı ve kazandığı ünün yanı sıra viyola öğreticiliği göz önünde bulundurularak, Güneş ’e 2014 yılı Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyası’nı vermeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Ruşen Güneş ise Mehmet Başman’ın ardından kürsüye gelerek konuştu. Güneş: ”Bu onura layık görülen ilk viyola sanatçısı olmaktan gurur duydum” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

Lefter’den ilham aldı

Ruşen Güneş’in konuşmasının ardından konuklara bir sinevizyon gösterisi izletildi. Suna Kan, Gürer Aykal, Çetin Aydar ve Doğan Cangal gibi ünlü sanatçıların Ruşen Güneş hakkında bilgiler verdiği vidyoda sanatçı hakkında ilginç detaylar dikkat çekti. Futbolu çok seven Ruşen Güneş, bir gün Futbolcu Lefter Küçükandonyadis’i izlemek üzere antrenmana gitmiş. Lefter’in antrenmana katılmadığına üzülünce yanındaki arkadaşı, “o da senin gibi insan, o kadar üzülme” demiş. Bunu duyan Ruşen Güneş, Lefter o kadar ünlü bir futbolcu olabiliyorsa ben de çok ünlü bir viyola sanatçısı olabilirim demiş ve bunu kendisine hayat mottosu olarak belirlemiş.

Konuşmaların ardından Sevda Cenap And Müzik Vakfı Başkanı Mehmet Başman, Ruşen Güneş’e 2014 yılı Vakıf Onur Ödülü Altın Madalyasını taktim etti.

Taktimin ardından Ruşen Güneş ve Gürer Aykal, Ankara’daki müzik okulları öğrencilerinin oluşturduğu orkestra ile konser verdi.

Sayfalar: 1 2