ŞEBNEM CEYLAN İLK SOLO SERGİSİNİ AÇTI

sebnem ceylan kuvvetle muhtemel sergi acilisi 11052024
Şebnem Ceylan, Kuvvetle Muhtemel adını verdiği ilk solo sergisinin açılışını Ankara’da Artsan Sanat Galerisinde gerçekleştirdi.

Artsan Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen sergi açılışına iş ve sanat dünyasının tanınan isimleri katıldı. İlk solo sergisinin açılışını yapan Şebnem Ceylan, konuklarını karşıladı. Ceylan’ın çalışmaları, açılışa katılanların ilgi ve beğenisini topladı. Çalışmaları hakkında bilgi veren Genç Sanatçı Şebnem Ceylan, “bu sergi an’ın iyileştirici gücünü fark etmenin, sonsuz potansiyelimizi ve olasılıkların en iyi halini mümkün kılmanın yolunu keşfetmek üzerine bir davettir. Dönüşüm, gerçeği ortaya çıkarmak ve insanın kendi hakikatine kavuşması için bir rehber olarak işlev görür” diye konuştu.

Kuvvetle Muhtemel Sergisi Hakkında

Sanatçı Şebnem Ceylan Kuvvetle Muhtemel sergisinde, kendi içsel yolculuğunda elde ettiği farkındalıkları ve keşifleri fotoğraf karesi misali bir teknikle ifade ediyor. Bu teknik, Aristoteles’in “Eudaimonia” kavramı gibi, insanın içindeki potansiyelini gerçekleştirme arayışının ifadesini sembolize ediyor. Eserler, içsel dönüşümün samimi bir dışavurumu olup, insanın var olan kuvveti ve hakikatiyle yeniden bağlantı kurma sürecine bir çağrı olarak görülüyor.

“Kuvvetle Muhtemel” sergisi, ‘An’da kalmak ile insan ruhunun ve bedenin iyileşme yolculuğunu eserler aracılığıyla izleyiciye aktarır. Hayatta denge ve huzur arayışının ifadesidir ve izleyiciyi kendi öz benliğine ve farkındalıklarına bir an durup bakma hatırlatıcısıdır.

Sonsuz potansiyelimizi keşfetme yolculuğunda en uzak olasılıkları, düşleri mümkün kıldığımız yere beraber gidelim. Yolumuz uzun ama en iyi hale gelmek kuvvetle muhtemel…


Şebnem Ceylan inaugurated her first solo exhibition named “Highly Likely” at the Artsan Art Gallery in Ankara.

The opening of the exhibition at Artsan Art Gallery saw the presence of well-known figures from the art and business world. Şebnem Ceylan, marking the debut of her first solo exhibition, welcomed the guests. Ceylan’s works garnered attention and admiration from the attendees. Providing insights into her works, the young artist Şebnem Ceylan stated, “This exhibition is an invitation to recognize the healing power of the present moment, to explore the pathway towards unlocking our infinite potential and the best possibilities. Transformation serves as a guide for unveiling truth and attaining one’s own reality.”

About the “Highly Likely” Exhibition:

In her exhibition “Highly Likely,” artist Şebnem Ceylan articulates the awareness and discoveries she has attained in her inner journey through a photographic technique. This technique, akin to Aristotle’s concept of “Eudaimonia,” symbolizes the expression of the human quest to realize its potential. The artworks serve as an intimate expression of inner transformation, inviting viewers to reconnect with their existing strength and truth.

The “Highly Likely” exhibition captures the journey of healing for the human soul and body, urging viewers to dwell in the present moment. It is an expression of the pursuit of balance and tranquility in life, serving as a reminder for viewers to pause and reflect on their true selves and awareness.

Let’s embark together on the journey of discovering our infinite potential, where we make dreams of the farthest possibilities possible. Our path may be long, but becoming the best version of ourselves is highly likely…