SANi ŞENER ’E MAKEDONYA’DAN DEVLET LİYAKAT NİŞANI

Makedonya Cumhurbaşkanı Corge Ivanov, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine ve ülkenin kalkınmasına yaptığı katkılardan dolayı TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener’e Liyakat Nişanı verdi.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener Makedonya Devleti Liyakat Nişanı’na layık görüldü. Makedonya Cumhurbaşkanı Corge Ivanov, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine ve ülkenin kalkınmasına yaptığı katkılardan dolayı Şener’e Liyakat Nişanı verdi.

Nişan, resmi tören ile takdim edildi. Makedonya’nın başkenti Üsküp’te bulunan Cumhurbaşkanlığı rezidansında, Makedonya Cumhurbaşkanı Corge Ivanov ev sahipliğinde düzenlenen törene Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara da katıldı.

Törende yaptığı konuşmada “Makedonya ve Türkiye arasında çok sayıda tarihsel, kültürel ve ekonomik bağ bulunuyor. Sınırların kalktığı, bağlantıların ve işbirliklerinin arttığı bu dönemde Makedonya, tanınmamaktan izolasyona ve ambargolara kadar bir dizi engelle karşılaştı” diyen Cumhurbaşkanı Ivanov, “2011’den bu güne Türk şirketlerinin Makedonya’nın gelişmesine sağladığı katkıdan bahsetti. Üsküp Havalimanı’nın açılışından sonra Makedonya Türkler için Türkiye de Makedonya halkı için cazibe merkezi haline geldi” şeklinde konuştu. Ivanov: “Makedonya halkı adına Makedonya Devlet Liyakat Nişanı’nı Sani Şener’e takdim etmekten onur duyuyorum” ifadelerini kullanarak nişanı takdim etti.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ise: “Türkiye ve Makedonya arasında yüzyıllara dayanan köklü tarihsel, ekonomik ve kültürel bağlar bulunuyor.Makedonya devleti tarafından bu nişana layık görülmekten dolayı büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum” sözlerini kullandı.Makedonya Cumhurbaşkanı Corge Ivanov, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine ve ülkenin kalkınmasına yaptığı katkılardan dolayı TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener’e Liyakat Nişanı verdi.