SANATSEVERLER ‘FRENCH DELIGHTS’ SERGİSİNDE BULUŞTU

French Delights sergisi bodrum loft-mayatta-010723Fransa merkezli dünyaca ünlü sanat galerisi Perrotin Gallery ile Bodrum Loft işbirliğinde hayata geçirilen French Delights sanatseverlerle buluştu. 3 Eylül Pazar tarihine kadar gezilebilecek serginin açılış davetine iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

Ünlü Türk lokumlarına göndermede bulunulan ve Küratörlüğünü Selcan Atılgan’ın üstlendiği French Delights sergisinde 12 sanatçının 18 eseri yer alıyor. Sergi, sanatseverlere, uluslararası sanatçıların farklı bakış açılarını, yaratıcı yaklaşımlarını ve tekniklerini keşfetme fırsatı sunuyor.

Dünyaca ünlü sanat galerisi Perrotin Gallery ile Bodrum Loft işbirliğiyle hayata geçirilen “French Delights” sergisinin açılışı için özel bir davet düzenlendi.

“French Delights” adıyla ünlü Türk lokumlarına bir gönderme yapılan ve Küratörlüğünü Artsa Danışmanlık’ın Kurucusu Selcan Atılgan’ın üstlendiği serginin açılış davetine iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

3 Eylül 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilecek “French Delights” sergisi, sanatseverlere uluslararası sanatçıların farklı bakış açılarını, yaratıcı yaklaşımlarını ve tekniklerini keşfetme fırsatı sunuyor. Sergi, sanat ve tatil tutkunlarını bir araya getirerek, doğanın içinde sanat keşfi ile farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor.

3 EYLÜL’E KADAR ÜCRETSİZ OLARAK KEŞFEDİLEBİLECEK

Perrotin Gallery ve Bodrum Loft işbirliğiyle düzenlenen “French Delights” sergisi Bodrum’un lüks tatil turizmi ile dünyada sürekli olarak artış kaydeden marka değerine sanat alanında da önemli bir katkı sağlıyor.

“French Delights” sergisi, 12 sanatçının eserlerini bir araya getirerek benzersiz bir sanat deneyimi sunmayı hedefliyor. Sergide Iván Argote, Jean-Marie Appriou, Daniel Arsham, Wim Delvoye, Elmgreen & Dragset, Laurent Grasso gibi ünlü sanatçıların yanı sıra Gregor Hildebrandt, Klara Kristalova, Takashi Murakami, Jean-Michel Othoniel, Paola Pivi ve Xavier Veilhan gibi isimlerin 18 eseri, 3 Eylül tarihine kadar ücretsiz olarak gezilebilir.

FRENCH DELIGHTS İÇERİĞİ
 1. Takashi Murakami’nin “Kaikai (blue eyes) Kiki (blue eyes)” (2021), “DOB (Blue)” (2019-2022), ve “DOB (Red)” (2019-2022) eserleri,
 2. Wim Delvoye’nin “Nautilus” (2013) adlı açık hava heykeli,
 3. Xavier Veilhan’ın “Manfredi” (2019) ve “Violeta n°2” (2021) adlı açık hava heykelleri,
 4. Daniel Arsham’ın “Bronze Eroded Delorean 1:2” (2022) adlı açık hava heykeli,
 5. Jean-Michel Othoniel’nin “The Knot of the Imaginary” (2021) adlı açık hava heykeli,
 6. Iván Argote’nin “All Words Fall By Their Own Weight… And No Site Is Innocent” (2016) ve “Excerpts : Don’t believe their lies” (2016) adlı açık hava heykelleri,
 7. Klara Kristalova’nın “What Holds Me Back, Carries Me Further” (2017) adlı açık hava heykeli
 8. Laurent Grasso’nun “Panoptes” (2018) adlı eseri,
 9. Jean-Marie Appriou’nun “Communionem Elementaris” koleksiyonunda “The moon watcher” (2022) ve”Marble Trout” (2022) eserleri,
 10. Gregor Hildebrandt’in “Pierre” (2022) eseri,
 11. Elmgreen & Dragset’in “Adaptatıon, Fıg.” serisinden “TBC” (2022) ve “16 (Black Mirror)” adlı eserleri.