KIŞIN SOĞUKLUĞUNU OSMANLI HAMAM INDA ÜZERİNİZDEN ATIN

Salix-Spa-Hamam-2SALİX SPA ’DA OSMANLI HAMAM UYGULAMASI

Baharın ilk cemresi düştü toprağa… toprak canlanacak, tohumlanacak..çiçek açacak…

Peki, biz ne yapıyoruz; bize cemre düşmediğine göre silkelenip, canlanmamız veee çiçekler gibi canlı taze pırıl pırıl olmanın tam zamanı…

Peki, nereden başlamalı, tabiiki bütün kış aylarının getirdiği soğuk ve gri havanın üzerimize sinmiş olan etkisinden kurtulmamız için suyun getirdiği sağlık ve arınmadan faydalanarak.

Hamam:

arınmanın, canlanmanın, cildimiz üzerinde biriken ölü hücrelerden kurtulmanın, en pratik, en keyifli belkide en ekonomik yolu…

Tarihi antik yunan ve roma dönemlerine kadar uzanan” hamam…”

Hamamda sıcak hava ve buharın etkisi ile vücudunuzda gözenekleri dolduran tüm kirler yumuşar. Yapılan kese ile tüm gözenekler açılır. Böylece hem cildiniz ölü deriden arınır hem de daha fazla oksijen alır.

Hamam, stresi alır ve zihni dinginleştirir. Çok stresli olduğunuz zamanlarda hamama giderseniz, stresten arındığınızı fark edersiniz.

Hamam lenf sistemine iyi gelir. Lenf sisteminin temizliğini sağlar. Bu nedenle ayda 1-2 kez gitmek çok faydalıdır.

Kas ağrılarını ve kas kramplarına hamam iyi gelir. Özellikle spor sonrası hamam yapılması önerilir. Eklemlerin ve kaslarda olan ağrıların hızla geçmesini sağlar

Hamam sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir. Bağışıklık sistemi düşük olanlara ayda 2 kez hamam önerilir.

Kanser ve enfeksiyon problemi olan hastalara sıcak buhar ile tedavi yapılmaktadır. Hamam bu tarz rahatsızlığı olan hastalara bu nedenle önerilir.

Alerjisi olan ve alerjik astım hastalarında oluşan sinüslerin tıkanması hamamda çözümlenir. Bu nedenle bu hastalara hamam önerilir.

Vücudumuz hamam sayesinde toksin atar. Yağ yakımı yapılır. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişilere de hamam önerilir.

Metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırır. Vücuda çok daha fazla oksijen girmesini sağlar. Cildin genç ve sağlıklı kalmasını sağlar.

YARARLARI SAYMAKLA BİTMEYEN “HAMAM”

SEVGİYLE, SAĞLIKLA, GÜZELLİKLERLE…