ÇİKOLATA VE AŞK BİR ARAYA GELDİ

salix spa cikoata masaji

ÇİKOLATA VE AŞK…

Çikolata Tarihçesi; M.Ö. 1000 yıllarına dayanıyor. O yıllarda Amerika’da yaşayan yerliler, kakao tohumlarını öğütüp enerji veren içecek yaparlarmış. M.S. 1550 yılında İspanyol Cortes’le Avrupa’ya sıçrayan kakao tohumlarının, ağzımızda çikolata olarak erimesi yaklaşık 800 yılı bulmuş

Sadece kokusuyla mutluluk hormonu endorfini harekete geçiren çikolata, damağımızda yavaş yavaş erirken, insanı farklı hazlara sürüklüyor.

Çikolatanın faydaları ise saymakla bitmiyor. Kalp hastalıkları ve kanserle mücadele ediyor, cildi ve kemikleri besliyor.

Kokusuyla, insanı baştan çıkaran, iştah açıcı kahverengi görüntüsüyle çikolatayı kim sevmez ki! Kokusu bile mutluluk hormonlarını harekete geçirmeye yeter…

Aşk’ın Tarihçesi; Farsça bir kelime olan ‘aşk’, yine Farsça bir kelime olan ‘Aşeka’dan geliyor. Aşeka ‘sarmaşık’ demek. Sarmaşıklar, kuşattığı ağacın tüm besinine, suyuna, hayatına ortak oluyor.

Yazının bulunması ile günümüze kadar gelen tüm sözler Aşk’ı tarif etmeye yetmiyor…

Aşk üzerine ne söyleseniz oluyor…

En güzelini de mitolojik öyküler anlatıyor..

Dünya yaratılmadan; insanlar dünyaya ayak basmadan önce iyi huylar ve kötü huylar beraber dolaşırken SAFLIK  neden saklambaç oynamıyoruz demiş..

ÇILGINLIK ben ebe olmak istiyorum demiş ve ağaca yaslanıp saymaya başlamış 1,2,3… iyi huylar ve kötü huylar saklanacak yer aramaya başlamış, ŞEFKAT ay’ın boynuna, ihanet çöp yığının içine ,SEVGİ bulutların arasına, YALAN taşın altına saklanacağım diyip gölün içine, TUTKU dünyanın merkezine, PARA HIRSI bir çuvala girerken çuvalı yırtmış, ÇILGINLIK hala sayıyormuş 91,92.93.. AŞK kararsız olduğu gibi nereye saklanacağını bilmiyormuş..ve birden güllerin arasına saklanmış..

ÇILGINLIK 100 dediğinde “sağım solum ebedir sobedir “geliyorum demiş ve dönmüş…

Saklananları tek tek bulmuş… Sadece AŞK ‘ı bulamamış… HASET, AŞK bulunamadı diye hasetlenmiş ve ÇILGININ kulağına fısıldamış. ÇILGIN eline aldığı çatal şeklinde bir sopayla güllerin arasına saplamış saplamış saplamış ; taki yürek burkan haykırışı duyana kadar . Haykırıştan sonra ellerini yüzüne kapatarak AŞK çıkmış ortaya gözlerinden kan akıyormuş.  ÇILGINLIK AŞK’ı bulmak için AŞK’IN GÖZÜNÜ KÖR ETMİŞ… Ne yaptım ben? diye bağırmış. Seni kör ettim nasıl onarabilirim. AŞK cevap vermiş gözlerimi geri veremezsin ama benim için bir şey yapmak istersen benim kılavuzum olabilirsin!

VE O GÜNDEN BERİ AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR VE HER ZAMAN ÇILGINLIK YANINDADIRJ

Aşk’ın faydaları da saymakla bitmiyor

Aşk gençlik iksiridir. Âşıkken vücut tarafından salgılanan endorfin, cilde kan akışını yükseltir ki bu da cildi yumuşak, pürüzsüz kılan ve kırışıkları önleyen şeydir,

ÇİKOLATA VE AŞK…BU MUHTEŞEM İKİLİ’Yİ BİR ARAYA GETİRDİK Çikolata ritüeli ve çikolata masajı Şubat ayı boyunca SALİX SPA ‘DA %25 İNDİRİMLİ…

SADECE ŞUBAT AYINDA DEĞİL; TÜM GÜNLERİNİZ, AYLARINIZ, ÇİKOLATA TADINDA, AŞKIN YARATTIĞI COŞKULARLA DOLU OLSUN…