SABANCI SANAT ÖDÜLLERi SAHiPLERiNi BULDU

23-sakip-sabanci-sanat-odulleri-sahiplerini-buldu23. Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri sahiplerini buldu. Sabancı Vakfı tarafından düzenlenen ödül töreninde, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ni ilk üç dereceyle bitiren 9 öğrenciye toplam 240 Cumhuriyet Altını verildi. Merhum Sakıp Sabancı’nın torunu Melisa Tapan, : “Dedemin vasiyeti olan sanat ödüllerini devam ettirmekten ve genç sanatçılara destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Sanata Sahip Çıkın

Ödül törenindeki konuşma yapan Melisa Tapan, Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri’nin 23. yılını kutladıklarına dikkat çekerken, Merhum Sakıp Sabancı’nın, resim, heykel ve geleneksel Türk sanatları’nın ülkemizin zengin kültür varlıkları olduğunu düşündüğünün ve bu sanatlara sahip çıkılmaları konusunda kendilerini uyardığını söyledi. Tapan ayrıca, “Biz de dedemin vasiyeti olan sanat ödüllerini devam ettirmekten, genç sanatçılara destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizi ben ve ailem yürekten kutluyoruz. Onların yetişmesinde emeği olan herkese ayrıca teşekkür ediyorum. Umarım bu ödül onlara şans getirir, yolları açık olur…”dedi.

Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri’nin sahipleri, birincilik derecesinden başlayarak sırasıyla Resim Bölümü’nden Serpil Kantaş, Sabahattin Ömer Akdağve Gizem Çeşmeci, Heykel Bölümü’nden Başak Cansu Güvenkaya, Oğuzhan Güdek ve Gamze Küçük, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nden ise Serap Sezen, Nazlı Kızılaslan ve Meltem Gündoğdu oldu. Ödüle hak kazanan genç sanatçıların eserleri, ödül töreni öncesinde Sakıp Sabancı Müzesi’nde sergilendi.

Törene, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sevil Sabancı ve kızı Melisa Tapan, Sabancı Vakfı Genel Müdürü Zerrin Koyunsağan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Kayhan Ülker’in yanı sıra Nesrin Eyilik ve kızı Tuğçe Eyilik, iş ve sanat camiası ile sosyal yaşamın seçkin isimleri katıldı.

Sayfalar: 1 2 3 4