RUSYA MiLLi GÜNÜ ‘NDE ANDREY KARLOV ANILDI

rusya milli gunu 2017-sergey panov-maxim sidorka-natalya sidorka-Aydovr-gasigulin-Svetlana Gasigulin-mayatta

Sergey Panov, Maxim-Natalya Sidorka, Aydovr-Svetlana Gaşigulin

Rusya Milli Günü , Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde verilen resepsiyonla kutlandı.

Resepsiyon, bir süre önce Ankara’da uğradığı suikast sonucu yaşamını yitiren Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov anısına düzenlendi.

Resepsiyona Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Sergey Panov, Deniz Ataşesi Maxim Sidorka ve eşi Natalya Sidorka, Ticaret Temsilcisi Aydovr Gaşigulin ve eşi Svetlana Gaşigulin ev sahipliği yaptı. Milli Gün resepsiyonuna; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, büyükelçiler, bürokratlar ve işinsanları katıldı.

ANDREY KARLOV ANILDI

Rusya Milli Günü Resepsiyonu iki ülke milli marşlarının okunmasıyla başladı. Milli Gün resepsiyonunda geçtiğimiz yıl uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov anıldı. Bakan Zeybekci, Türkiye ve Rusya arasında yaşanan problemlerin çok büyük oranda halledildiğini düşündüğünü belirterek, “Doğal zenginlikleri, altyapısı ve teknolojik farklılıkları itibarıyla birbirini bu kadar iyi tamamlayan ve aynı zamanda da komşu olan iki ülke büyük bir fırsat demektir” dedi. Sergey Panov ise; iki ülke ilişkilerinin her geçen gün birçok konuda derinleşerek ilerleme kaydettiğini vurguladı. İki ülke ortaklığının geçen yıl da talihsiz başka bir trajik olayla, Büyükelçi Andrey Karlov’a düzenlenen terör saldırısıyla sınandığını belirten Panov, Karlov’a “Rusya Kahramanı” ünvanının verildiğini hatırlattı.

rusya milli gunu 2017-nihat zeybekci-sergey panov-mayatta

Nihat Zeybekçi, Sergey Panov