RUS KÜLTÜR DERNEĞi ’NDEN 8 MART KUTLAMASI

Rus Kültür Derneği - 8 mart Dünya Kadınlar Günü kutlaması

Rus Kültür Derneği 8 Marta Dünya Kadınlar Günü sebebiyle bir davet düzenledi. Davette, Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu üyeler ve Türk vatandaşı olan, Rusça konuşan ülke kökenli üyeler katıldı.

Limak Ambassadore Boutique Otel’de gerçekleştirilen Dünya Kadınlar Günü kutlaması dernek üyelerini bir araya getirdi. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinlik, Türkiye’de yaşayan Rusya vatandaşlarını buluşturdu.

Dernek Başkanı Larissa Türkkan geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi ev sahipliği yaptı. Larissa Türkkan, tüm Sovyet ülkelerinde kutlanan 8 Mart’ın Ankara’da yaşayan vatandaşları tarafından da kutlandığı belirtti. Dünyada 100’ncüsü kutlanan Kadınlar Günü ’nün siyasi bir faaliyet olarak başladığını ancak zamanla bayrama dönüştüğünü de söyleyen Tükkan, Rusya’da Kadınlar Günü’nün aynı zamanda baharın habercisi olarak da anıldığından bahsetti. Rus Kültür Derneği üyeleri eşleri ve çocuklarıyla katıldıkları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde, canlı müzik ve çekilişlerle gece boyunca eğlendi.