ANADOLU HALK DANSLARI BREAK DANS İLE BULUŞUYOR

redbull anadolu break dans gosterisi ankaraRed Bull Anadolu Break dans gösterisi 11 Ekim 2015 tarihinde MEB Şura Salonu’nda Ankaralılara sunulacak. Asırlardır süregelen bir Anadolu kültürü olan Anadolu halk oyunları figürlerini break dans figürleriyle birleştirerek oluşturulan koreografi İstanbul’un ardından Ankara’da da sahnelenecek. Dünyanın en ünlü break dansçıları tarafından gerçekleştirilecek dans performansı Başkentliler için farklı bir hafta sonu eğlencesi sunuyor. Gösteri Ankara’nın ardından 13 Ekim’de Eskişehir, 15 Ekim’de İzmir, 17 Ekim’de ise Antalya’da yapılacak.

Dans gösterisi öncesinde ise; Anadolu Break adlı belgesel gösterimi yapılacak. Geleneksel dansları öğrenmek üzere Anadolu’nun çeşitli bölgelerine kapsamlı bir yolculuk yapan, dünyanın en başarılı Break Dansçılarının hikayesini anlatan belgeselin gösterimi 9 Eylül 2015 tarihinde saat 18:00’da Armada AVM Hayat Sokağı’nda yapılacak. Sokak ruhundan doğan Break Dans ile Anadolu Kültürü’nü yansıtan yerel dansları birleştiren “Red Bull Anadolu Break” dans gösterisi öncesi gerçekleştirilecek belgesel gösterimi ücretsiz olacak.

Red Bull BC One All Stars ekibinde yer alan, dünyanın en yetenekli break dansçılarından Brezilyalı Neguin ve Amerikalı Roxrite; prestijli break dans ekibi Flying Steps’in kurucularından olan, Fatih Akın’ın Altın Ayı ödüllü “Duvara Karşı” filminin opera uyarlamasının koreografı olarak tanınan Amigo lakaplı Kadir Memiş’e “Anadolu Break”te eşlik ediyor. Üçlünün Anadolu’yu ve özgün danslarını keşfettiği yolculuk, bu belgesele ilham veriyor.REDBULL ANADOLU BREAK MAYATTA