QUEENSRYCHE’İN EFSANE SOLİSTİ GEOFF TATE ANKARA’DA

Queensryche vokali Geoff_Tate ankara konseri -mayatta-10112023

Progresif metalin en büyük topluluklarından Queensryche’ın efsanevi vokali Geoff Tate Ankara ‘da konser verecek. Tate, ‘Operation: Mindcrime’ projesinin 35. yılını kutlamak üzere 15 Kasım’da CSO Ada Ankara’da hayranlarıyla buluşacak.

Rock Serisi kapsamında 15 Kasım’da Queensryche grubunun dünyaca ünlü rock yıldızı Geoff Tate Ankara ’da konser verecek. Michael Kiske, Bruce Dickenson ile birlikte rock müzik tarihinde en önemli frontmanler ve eşsiz seslerden biri olarak kabul edilen Geoff Tate’in kurucusu olduğu Queensryche, 1984 yılında çıkardıkları ilk albüm ‘The Warning’ ile dikkatleri üzerlerine çekti. 1986 tarihli ikinci albüm ‘Rage for Order’ ile kendini kanıtladı. 1988 yılında yayınladıkları kült albüm ‘Operation Mindcrime’ ise grubu Rock/Metal dünyasında çok ciddi ve önemli bir yere getirdi. Tüm zamanların en iyi konsept albümlerinin arasında gösterilen ‘Operation Mindcrime’ döneminde Pink Floyd’un The Wall albümüyle kıyaslanabilecek kadar ilgi görmüştü. 1990 tarihli ‘Empire’ ile zirvedeki yerini sağlamlaştıran grup, bu albümdeki Silent Lucidity yılın en iyi rock şarkısı ödülünü aldı ve Grammy ödülüyle albümü kült değere ulaştırdı.

Grubun efsane vokalisti Geoff Tate; kişisel projesi ‘Operation: Mindcrime’ ve aynı ismi taşıyan kült albümün 35. yılı şerefine tüm albümün baştan sona seslendirileceği çok özel bir konser vermek üzere CSO Ada Ankara’ya geliyor. Ünlü yıldız, yılların eskitemediği ‘Revolution Calling’, ‘Eyes Of A Stranger’ gibi eşsiz hitleri Ankara seyircisi için söyleyecek.