PİNK MARTİNİ CAZ FESTİVALİ’NDE SAHNE ALDI

17. Uluslararası Ankara Caz Festivali’nde Pink Martini sahne aldı.

Binlerce Ankaralı dünyaca ünlü grubunu izlemek için ATO Kongre Merkezi’ne gitti. Quizas Quizas Quizas, Sway, Smile gibi tüm dünyada klasikleşen şarkıların sahibi Pink Martini grubun solisti China Forbes, konsere Türkçe, “Hoşgeldiniz, sizleri çok özlemiştik” sözleriyle başladı.

China Forbes konukları selamladıktan sonra da Soma faciasında yaşamını yitiren işçileri anarak “Kalbimiz Soma’da” dedi.

Repertuvarında İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Farsça ve Türkçe şarkılar bulunduran grup, bilinen şarkılarının yanı sıra yeni besteledikleri ve sonraki albümlerine koymayı düşündükleri bir şarkıyı da ilk kez başkentli müzikseverlerin beğenisine sundu

Grup üyeleri konser sırasında konukları sahneye davet edip dans etti. Konseri izleyen hayranları bu daveti geri çevirmedi. Sahneye çıkan izleyiciler Martini hayranları hem dans etti hem de cep telefonlarını çıkarıp grup üyeleriyle özçekim yaptı.

Pink Martini son albümünde yer verdiği Üsküdar’a Giderken şarkısını seslendirdiği sırada salonu dolduran sevenlerinden bol bol alkış aldı.

Konser bitiminde hayranlarıyla biraraya gelen Pink Martini üyeleri fotoğraf çektirmek ve albüm imzalatmak isteyenleri kırmadı.