UFO SERGiSi PANORA AVM’DE

UFO SERGISI - PANORA AVM Haktan Akdoğan

Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Sirius UFO Sergisi ’ne ev sahipliği yapıyor.

AVM’nin Food Court katında 22 Ocak’ta açılan ve 22 Mart’a kadar devam edecek ‘ UFO Sergisi ’nde AVM ziyaretçileri, ‘Dünya Dışı Zeki Yaşam’ gerçeğinin eski çağlardan günümüze kadar olan tarihini, yazılı ve görsel malzemelerle; dijital fotoğraflar, gizli belgeler, analiz raporları, video görüntüleri, maketler ve canlandırmaları ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

UFO Sergisi ‘nin ana hedefini, “Dünya Dışı Zeki Yaşam”ın varlığına ve önemine dikkat çekmek olarak tanımlayan Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, Ufo gerçeğini anlattı.

İstanbul başta olmak üzere birçok ilde sergiyi gerçekleştirdiklerini söyleyen Haktan Akdoğan, sergiyle beraber evrende yalnız olmadığımız gerçeğini, bilimsel kanıtlarla Ankaralılara ifade etmek istediklerini söyledi.

Dünya dışı varlıklara olan ilgisinin çocukluğunda izlediği “Uzay Yolu”yla birlikte başladığını anlatan Haktan Akdoğan, “Daha sonra bu ilgim, bilim kurgu romanlarıyla devam etti. 18 yaşında üniversite için Amerika’ya gittiğimde ilgim daha da arttı. 11 sene kadar Amerika’da kaldım. Bu konudaki bütün kongreleri takip ettim; araştırma merkezlerinde aktif olarak bulundm ve araştırmalarımı hızlandırdım. Yaklaşık 30 senedir uluslararası platformlarda bu konuyu inceliyorum. 1996’da da Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi’ni kurduk. Amacımız da Amerika’da yaptığımız çalışmaları ve birikimlerimizi Türk kamuoyunu bilgilendirmekti” diye konuştu.

Amaçlarının evrensel bir konuda kamuoyunu bilgilendirmek olduğunun altını çizen Akdoğan, “Evren sınırsız sayıda gezegenlerle varolmuş bir şey. Burada yalnız olmamız olasılık dışı bir şey. Gezegenimizi ziyaret eden dünya dışı varlıkların kanıtları da var. Onların bıraktıkları izler, arkeolojik kanıtlar, yazılı referanslar var. Günümüzde de çekilen çok önemli görüntüler, resmi yazılar var gizli servislere ait. Dolayısıyla halkı bu evrensel konuda bilgilendirmek istedik” dedi.