ŞÜKRAN iSTANBULLU ‘DAN CANLI PERFORMANS

panora avmPanora Alışveriş ve Yaşam Merkezi, “ Panora Art Gallery by RC ” ile birlikte Ressam Şükran istanbullu’nun canlı performansına ev sahipliği yaptı. AVM bir ay boyunca ünlü ressamları canlı performanslarıyla Teras’ta ağırlayacak. Etkinlik kapsamında aralarında Gültekin Serbest, Şükran istanbullu , Nuran Hazan’ın da olduğu 7 sanatçı, 12 Eylül’e kadar canlı performanslarla eserlerini AVM ziyaretçileri için yapacak.

Etkinlik kapsamında ilk olarak yurt içi ve yurt dışı özel ve resmi koleksiyonlarda eserleri olan sanatçı Şükran istanbullu , şövalenin başına geçti. Canlı performansıyla dikkat çeken İstanbullu’ya zaman zaman bazı AVM ziyaretçileri de eşlik etti.

Canlı performansını 8 Ağustos’a kadar devam ettirecek Şükran istanbullu , empresyonist tarzda çalıştığını ifade ederek, “Son birkaç yıldır figüratif soyut çalışmalarım var. Peyzaj da yapıyorum ama genelde leylaklarla tanınıyorum. Leylaklar benim sembolüm” dedi. Şükran İstanbullu, canlı performans sayesinde de insanlardaki resim sevgisini uyandırmak istediklerini ifade ederek, “İçinde resim sevgisi varsa o hissi açığa çıkarmak istiyoruz” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında 9-14 Ağustos’ta Savaş Simitli, 15-20 Ağustos tarihleri arasında Efkan Beyaz, 23-26 Ağustos’ta Teymur Ağalıoğlu ve 27-31 Ağustos tarihlerinde Erhan Hökelek, 1-6 Eylül’de Nuran Hazan ve 7-12 Eylül’de de Gültekin Serbest, Panora AVM ziyaretçileri için canlı performanslarını sunacak. Sanatçılar, 15.00-19.00 saatleri arasında performanslarını sergileyecek.