MÜZE EVLiYAGiL KAPILARINI AÇTI

muze evliyagil acilis-sarp evliyagil

Müze Evliyagil açıldı. Ankara’nın ilk ‘Çağdaş Sanat Koleksiyon Müzesi’ olan Müze Evliyagil, açılış gününde, iş, cemiyet ve sanat dünyanın ünlü isimlerini ağırladı. Ajans Türk Şirketler Topluluğu’nun sahibi Sarp Evliyagil, Ankara’ya ilk modern ve çağdaş sanat koleksiyon müzesi Müze Evliyagil’i Deniz Artun’un küratörlüğünü yaptığı ‘Anakara’sergisini Ankara ve İstanbul’dan sanat dünyasından ve cemiyet hayatından önemli isimlerin katıldığı bir davet ile açtı .1993’te hobi olarak başlayan resim, video art, heykel, fotoğraf ve baskıların koleksiyonerliğini daha sonra profosyonel olarak sürdüren Evliyagil, koleksiyondaki 75 parçanın, tüm koleksiyonun sadece yüzde yirmisi olduğunu belirtti. Ülkenin 3 farklı kuşağının eserlerinin ve her birinin kendi kuşağının Ankara ile ilgili en bilindik edebi eserinden alıntılar ile sergileniyor.

200 metrekarelik bir alana sahip olan müze TED koleji ve Atılım  üniversitesine yakın olan İncek’te Şevket Evliyagil Sokak‘ta yer alıyor. 4 kattan oluşan müzenin en alt katı sinema salonu ve en üst katı ise sanat kütüphanesi olarak sanatseverlere sunulmakta.

Belirli aralıklarla başka koleksiyonlara veya belirlenen sanatçıların geniş kapsamlı sergilerine de Müze’de alan açılacağını belirten Sarp Evliyagil, eşi Eda Evliyagil ile birlikte davetlilerle tek tek ilgilendi. Sergiyi gezen davetliler, hazırlanan kokteyl ve ardından Dj Engin Yelkenci’nin müziklerinin eşliğindeki partide gece boyunca eğlendiler.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12