TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇOCUK KOMPLEKSİ AÇILDI

Erkan Petekkaya

Erkan Petekkaya

Bilkent Center’da açılan Çocuk kompleksi ma&me&pa Family Club özel bir etkinlik düzenledi.

Ankara sosyal yaşamının seçkin isimlerinin çocuklarıyla katıldığı etkinlikte, Oyuncu Erkan Petekkaya da söyleşi düzenledi.

Kompleks iki gün süren bir festivalle kapılarını açtı. Ankara cemiyet hayatından tanınmış simaların çocuklarıyla birlikte yer aldığı etkinlikte renkli görüntüler oluştu. Düzenlediği söyleşide ailelerle birlikte çocuk yetiştirme konusunda fikirlerini paylaşan ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, “Toplumumuzun en büyük sorunu özgüven. Ailelerimiz özgüvensiz çocuklar yetiştiriyor” dedi.

ÇOCUKLAR YARATICILIKLARINI GELİŞTİRECEK

Zeynep Dursun, Aysun Bilgici Uysal ve Ayşegül Karaca’nın sahibi olduğu Bilkent Center’daki  ma&me&pa Family Club ziyaretçilerine sunduğu birbirinden farklı atölye çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Çocukların aileleriyle beraber ürettikleri, öğrendikleri, sosyal aktiviteler yaptıkları aile kulübünde  çocuk tiyatrosu, 5 dilde 10 bin kitap hedefi ile yola çıktığı çocuk kütüphanesi, eğitimciler eşliğinde planlanan gün boyu atölyeleri, 0-5 yaş yüzme ve su güvenliği etkinliği, akıl oyunları, ritim ve müzik, dans stüdyoları, marangozluk atölyesi, kağıt tasarım, ahşap tasarım ve mekatronik atölyeleri yer alıyor. İki gün süren etkinlikler kapsamında Op. Dr. Gökçen Erdoğan, Dr. Özgür Bolat ve ünlü oyuncu Erkan Petekkaya düzenledikleri söyleşilerde çocuk ve aile arasındaki iletişim hakkında tecrübelerini paylaştı.

“TOPLUMUN EN BÜYÜK SORUNU ÖZGÜVEN”

Ailelerle sohbet eden oyuncu Petekkaya, “Her şeyin özgüvene dayalı olduğunu düşünüyorum. Toplum olarak bizim en büyük sorunumuz özgüven sorunu. Bu da kendimizi iyi ifade edemememize ve dürüst olamamamıza sebep oluyor. Bebeklerimize söylediğimiz ninnilerden, emekleme dönemlerindeki uyarılarımız onların özgüveninde bir sorun oluşturuyor. ‘Sus küçüğün, söz büyüğün’ lafı bana çok anlamsız geliyor. Bu şekilde çocuklarımızın kendini ifade etmesinde onlara en büyük kötülüğü yapıyoruz” diye konuştu.  

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8