LÖSEV ’iN ŞAMPiYONLARI MASKE ATTI

lösev in şampiyonları maske attı

Lösev 23 Nisan’da çocuklar için özel bir etkinlik düzenledi. Wyndham Ankara Otel’in ev sahipliği yaptığı etkinlik, Anadolu Beşiktaşlılar Derneği ve Satranç Federasyonu işbirliği ile yapıldı.

Lösev Kurucusu Üstün Ezer ile Anadolu Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Kemal Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, lösemi hastalığını yenen 6 çocuk için maske atma töreni gerçekleştirildi.

Eğlenip oyunlar oynayan, gösterilerle neşelenen çocuklar, hastalığı yenen arkadaşlarının maske atma törenini heyecanla izledi. Aileler ise bu mutlu görüntüyü izlerken duygu dolu anlar yaşadı. Kemal Erdoğan etkinliğe katılan çocukları satranç takımı ve Beşiktaş forması hediye etti.

losev 23 nisan wyndham ankara-kemal erdogan-ustun ezer

Kemal Erdoğan, Üstün Ezer

Ezer konuşmasında: “bugün 6 çocuğumuz kanser hastalığını yenip maske attı. Lösev Hastanesi Lösante’de tedavi gören çocuklar%92 başarı ile iyileşiyor ve yeni bir yaşama başlıyor. Bu çocuklar tedavileri boyunca çocukluğunu yaşayamıyor. Koşup oynayamıyor. Her yere giremiyor; şeker, çikolata, pasta yiyemiyorlar. Kardeşlerine doyasıya sarılamıyorlar. Sürekli ilaç tedavileri yüzünden saçları dökülüyor ve halsiz düşüyorlar. Ama 3 sene sonunda başarıya ulaşıyorlar. Onlar bizim gerçek kahramanımız. Ailelerin çocukluğu asgari ücret altında geçinen aileler. Bu çocuklar hastalığı yenerek Türkiye’ye de büyük bir moral veriyorlar.

Bu ülkede güzel şeylerin de olduğunu gösteriyorlar. Bize kucak açan Wyndham Ankara’ya, Anadolu Beşiktaşlılar Derneği’ne ve Satranç Federasyonu’na teşekkür ederim. Dilerimki imkanı olan herkes, her kurum Lösev’in yanında olsun. 10 mayıs’ta ülkemizin en donanımlı hastanesi ve Avrupa’nın ilk onkoloji şehrini açıyoruz. Kansere karşı kurtuluş savaşını orada vereceğiz. Mücadelenin en zor yanı, bu savaşı veren kişinin bir çocuk olmasıdır.

O minicik yürekli, saçları dökülüp ateşler içinde yatan çocuğa bu hastalığı anlatmaktır. En büyük destekçisi de Lösev’e yaptıkları 5 Lira bağışlarıyla Lösev’i ayakta tutan öğretmenler, memurlar, öğrenciler başta olmak üzere herkestir. Devletin bu işe el atmasını istiyoruz. Devlete yakışan budur” dedi.

losev 23 nisan wyndham ankaram-kemal erdogan