POLONYA ELÇİLİĞİNDE ÇOCUK ŞENLİĞİ

polonya buyukelciligi losev 23 cocuk senligi 30052024 mayatta

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından düzenlenen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası etkinliği bu yıl Polonya’nın Ankara Büyükelçiliği bahçesinde yapıldı. Etkinlikte Lösemi tedavisi gören Türkiye ve yurtdışından çocuklar yer aldı.

Bu yıl 23. Kez düzenlenen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri kapsamında Polonya’nın Ankara Büyükelçiliği bahçesinde düzenlenen etkinlikte Polonya Maslahatgüzarı Radoslaw Sadowski ev sahipliği yaptı. LÖSEV tarafından düzenlenen etkinlikte, bu hastalığı karşı kamuoyunun ilgisinin çekilmesi ve bilgilendirilmesi amaçlandı. Elçilik bahçesindeki etkinlikte, tedavi gören Türk ve yabancı çocuklar  katılım yaptı. Etkinlikte yer alan çocuklar ülkelerine özgü müzik ve dans gösterileri yaptılar.

Etkinlikte konuşan Prof. Dr. Emin Kürekçi, “kanser hastalığı konusunda dünya çok iç açıcı durumda değil ancak ülkemiz hekimleri ve sağlık çalışanlarıyla dünya ve özellikle de bölgesinde çok başarılı bir durumda. Bu hastalığa sahip olan kişilerin ve ailelerinin tedavi olanaklarına ulaşması için dikkat çekmek üzere bu etkinliği düzenledik” dedi.


The International Leukemia Children’s Week event, organized by the Leukemia Children’s Foundation (LÖSEV), took place this year in the garden of the Polish Embassy in Ankara. The event featured children undergoing leukemia treatment from both Turkey and abroad.

Hosted by the Counselor of the Polish Embassy, Radoslaw Sadowski, the event was held in the garden of the Polish Embassy in Ankara as part of the 23rd International Leukemia Children’s Week activities. Organized by LÖSEV, the event aimed to raise awareness and inform the public about this disease. Turkish and foreign children undergoing treatment participated in the event in the embassy garden, where they showcased music and dance performances specific to their countries.

Speaking at the event, Prof. Dr. Emin Kürekçi stated, “The world is not in a very comforting situation regarding cancer, but our country is in a very successful position globally, especially in the region, thanks to our physicians and healthcare professionals. We organized this event to draw attention to the treatment opportunities for individuals and families affected by this disease.”