LiMAK FiLARMONi ANKARA’DA START ALDI

limak filmarmoni orkestrasi konseri - ebru ozdemir - rengim gokmen - murat karahan - mayatta haberler(2)Limak Vakfı tarafından kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, ilk konserini Ankara’da verdi.

Congresium’daki konseri, Ankara iş ve cemiyet hayatının tanınan isimleri ve müzik severler izledi.

Dünyaca ünlü Türk tenor Murat Karahan liderliğinde ve sanat yönetmenliğinde kurulan orkestranın şefliğini Rengim Gökmen üstlendi. Orkestra, “sanat güneşi” olarak adlandırılan Zeki Müren’in en sevilen şarkılarını Ankaralı izleyicilerle buluşturdu. Konseri izleyenler beğenisini alkışlarıyla gösterdi.

limak filmarmoni orkestrasi konseri - ebru ozdemir - rengim gokmen - murat karahan - mayatta haberler

Ebru Özdemir

“MÜZİK TOPLUMLARI BİR ARADA TUTAN SİHİRLİ BİR GÜÇ”

Konserde konuşması yapan Limak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, “Limak olarak bu topraklardan kazandığımızı yine bu topraklara geri vermek üzere yola çıktık. Bugüne kadar eğitim, kültür ve sanata hep destek verdik. Türkiye’nin Mühendis Kızları projemizle ülkemizde özgüveni yüksek, çağdaş ve ekonomiye değer katacak kızlarımızın yetiştirilmesine katkı sunuyoruz. Şimdi de Limak Filarmoni Orkestrası ile sanata ve müziğe katkımız artarak sürecek” dedi.

Sanatın toplum için önemli olduğunun ve müziğin toplumları bir arada tutmakta sihirli güç olduğuna inandıklarını vurgulayan Özdemir, “Türk Sanat Müziği, hepimizin ortak noktası. Zeki Müren ise farklılıkları birleştiren bir sanatçımız. Bu nedenle projemizin fikir babası ve orkestramızın sanat yönetmeni Murat Karahan ile ilk çıkış noktamızı, değerli sanatçımız Zeki Müren şarkılarıyla yapmayı hayal ettik. Dünyanın ve Türkiye’nin en ünlü şeflerinden Rengin Gökmen de bu projede bizlerle birlikte yer almayı kabul etti. Türkiye’nin yetiştirdiği bu iki değerli sanatçıya buradan teşekkür etmek istiyorum” diye ekledi.