KADINA ŞiDDETE KARŞI PODYUM ÇIKTILAR

koru rotary ingiltere buyukelciligi-hafize ayik defilesi

Koru Rotary Kulübü ve İngiltere Büyükelçisi Richard Moore’un eşi Maggie Moore, şiddet gören kadınlar yararına büyükelçilik rezidansında bir davet düzenledi.

Etkinlikte modacı Hafize Ayık’ın yeni sezon tasarımları görücüye çıkarken, cemiyet hayatından isimler de farkındalık yaratmak için podyumda yürüdü.

Rehber köpekler gelecek

Kokteyl ile başlayan etkinlikte konuklar bol bol sohbet etme fırsatı buldu. Etkinlikte konuşan Ankara Koru Rotary Kulübü Dönem Başkanı Fulya Erdem, defilenin düzenlenmesinde kendilerine destek verenlere teşekkür etti. Daha sonra rehber köpeği Yıldız ile konukların karşısına çıkan sefire Moore ise Türkçe yaptığı konuşmada konuklardan birinin Türk Rehber Köpekler Derneği’ne de bağışta bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve İngiltere’de eğitilen ilk rehber köpeklerin Kasım ayında Türkiye’de olacağını söyledi.

Modada çiçek açtı 

Konuşmaların ardından genç mankenler konukların önüne çıktı. Modacı Hafize Ayık’ın yeni sezon kreasyonunu tanıtan mankenler, güzellikleriyle dikkat çekti. Cemiyet hayatının seçkin isimleri de destek verdiği proje kapsamında konuklara tasarımları sundu. Yaklaşık 40 parça kıyafetten oluşan defile hakkında bilgi veren Ayık, “Modaya adeta bahar geldi. Çiçekler ve renkli kıyafetler ön planda. Hafif tüller ve yaza uygun kumaşları tasarımlarımda tercih ettim” diye konuştu. Defileden elde edilecek gelirin, şiddet gören kadınlar için harcanacağı belirtildi.

koru rotary ingiltere buyukelciligi-Maggie Moore, Fulya Erdem

Maggie Moore, Fulya Erdem

Sayfalar: 1 2 3 4