BAZEN DE SANAT EĞİTİM İÇİNDİR

köksal eğitim vakfı - bazen de sanat eğitim içindirKöksal Eğitim Vakfı (KEV)’nın ev sahipliği yaptığı ‘Bazen de sanat eğitim içindir’  sergisi KEV Sanat Galerisi’nde açıldı.

Resim ve fotoğraf olmak üzere çeşitli sanat dallarından eserlerin yer aldığı sergiye, profesyonel ve amatör 31 sanatçı destekte bulundu. Burslu öğrenciler yararına gerçekleşen sergi 5 Ocak’a kadar ziyaretçilerini bekleyecek.

Köksal Eğitim Vakfı ‘nın ‘Bazen de sanat eğitim içindir’ projesi kapsamında eğitime destek amacıyla gerçekleştirdiği karma serginin açılış kokteyli KEV Sanat Galerisi’nde yapıldı. Kokteyle iş ve sanat dünyasından isimler katılırken, sanatseverler eğitime destek amacıyla yapılan 50’den fazla eseri görme fırsatı buldu. Serginin açılış konuşmasını Köksal Eğitim Vakfı Başkanı Zeynep Köksal Yaykıran yaptı. Atatürk’ün sözüne değinen Yaykıran, “Atamızın dediği gibi, sanatçı toplumda uzun çalışmalardan çabalardan sonra alnında ışığı ilk duyan insandır. Alnında ışığı duyan sanatçı dostlarımız bizlere eserlerini hediye ettiler. Hediye ettiler ki bu eserler Anadolu’nun dört bir yanından gelip Ankara’da üniversite öğrencilere umut olsunlar” dedi. Yaykıran’ın konuşmasının ardından KEV bursiyerlerine etkinlikleri için ücretsiz bilet temin eden Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Opera Balesi kurumlarına teşekkür plaketi sunuldu. Plaketleri kurumlar adına CSO Genel Müdürü Altan Kalmukoğlu, DOB Genel Müdür Yardımcısı Fatma Arzu Sugüneş aldı.

PROFESYONEL VE AMATÖR SANATÇILAR BİR ARADA

5 Ocak tarihine kadar KEV Sanat Galerisi’nde yer alacak karma sergi için 31 profesyonel ve amatör sanatçı destekte bulundu. Aylar öncesinden KEV’in kendilerine gönderdiği boş tuvalleri eğitim için dolduran sanatçılar, sonrasında eserlerini Köksal Eğitim Vakfı ’na bağışladı. Köksal Eğitim Vakfı’nın Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenim gören öğrencileri de çalışmalarını sergi için bağışladı. Sergide Serdar Leblebici, Gültekin Serbest, Önder Aydın, Efkan Beyaz, Fahri Çetinkaya, Hüseyin Sartaş gibi profesyonel sanatçıların eserleri bulunuyor.