KUĞU GÖLÜ BALESi KKTC’DE SAHNELENDİ

Moskova Klasik Rus Balesi Kuğu Gölü Balesi

Yakın Doğu Üniversitesi’nin 25. Yıl kutlamaları devam ediyor. Bir çok kültür sanat etkinliğinin düzenlendiği kutlamalarda son olarak Moskova Klasik Rus Balesi’nin gösterisi yer aldı.

YDÜ Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Moskova Klasik Rus Balesi topluluğu Tchaikovsky’nin “Kuğu Gölü” eserini sahneledi.

Yakın Doğu Üniversitesi; bu yıl 25. eğitim-öğretim yılını kutluyor. YDÜ; 25. Yıl Etkinlikleri kapsamında Deep Purple, Peter Marvey, Haldun Dormen, Mithat Bereket, Ayşe Arman, Yekta Kopan, Erdem Yener, Mete Horozoğlu, Can Bonomo, “Seksenler” dizisi oyuncuları ve daha birçok sürpriz ismi, öğrencileri ve KKTClilerle buluşturuyor.

Tchaikovsky’nin bestelediği, bale tarihinin en ünlü ve önemli gösterilerinden biri olan “Kuğu Gölü”; bir büyücü tarafından arkadaşları ile birlikte kuğuya dönüştürülen ve ancak bir erkeğin aşkı ile tekrar insan kılığına dönüşebilecek olan Odette ile Prens Siegfried arasındaki aşkı ve büyücünün, kızı Odil’i prenses Odette kılığına sokarak prensi kandırmasını anlatıyor.