KANADA MiLLi GÜNÜ ANKARA’DA KUTLANDI

KANADA Milli gunu ankara 060723Kanada Milli günü Ankara’da düzenlenen resepsiyonla kutlandı.
Kanada’nın Ankara Büyükelçisi Jamal Khokhar’ın ev sahipliği yaptığı milli gün resepsiyonuna Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız’ın yanı sıra Büyükelçiler, Ankara’da görevli yabancı diplomatlar ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Kanada’nın bağımsızlığının 156. Yılı sebebiyle gerçekleştirilen “Kanada Day” çok sayıda katılımcıyla gerçekleşti. Ev sahibi Büyükelçi Jamal Khokhar eşi Giovanna Khokhar ve Elçilik diplomatları ile birlikte konukları karşıladı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, ABD Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris’in yanı sıra Avrupa Birliği ülkeleri büyükelçileri de resepsiyona katılan isimler arasında yer aldı.

Resepsiyon iki ülke milli marşlarının okunması ile başladı. Milli Marşların ardından Büyükelçi Khokhar bir konuşma yaptı. Khokhar konuşmasında Kanada-Türkiye arasındaki ilişkilere değindi.

Bakan Yardımcısı Yıldız ise, Türkiye-Kanada arasındaki askeri ve diplomatik durumdan bahsederken şu anki durumun gelecekte iki ülkenin de daha avantajlı olacağı seviyelere getirilebileceğini belirtti.

Konuşmaların ardından konuklar, Büyükelçilik bahçesinde bulunan dans pistine geldi. Dj müzikleriyle eğlenen katılımcılar eğlencenin

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

mayatta / Yaşam Haberleri (@mayattamagazin)’in paylaştığı bir gönderi

de tadını çıkardı.