JONATHAN SOWTER G CONCEPT’DE

g-concept-workshop_ayberk-ozcan_gokce-ozcan_derya-senyay_jonathan-sowter_angela-skinner_ibrahim-senyay

G Concept, Jonathan Charles markasının kurucusu ve baş tasarımcısı Jonathan Sowter ’ı ağırladı. Sowter, markalaşma hikayesini anlattığı sunumda, tasarıma dair ip uçları verdi.

Dünyaca ünlü mobilya markası Jonathan Charles’ın kurucusu ve baş tasarımcısı Jonathan Sowter,  Ankara’ya geldi. Sowter, G Concept mağazasında iki gün üst üste gerçekleşen etkinlikte markalaşma sürecini anlatırken, tasarıma dair ipuçları paylaştı. TMMOB İç Mimarlar Odası ile birlikte düzenlenen etkinliğe çok sayıda iç mimar ve mimar katıldı. Etkinliğin ev sahipliğini mağazanın kurucusu Gökçe Özcan üstlendi. Özcan, G Concept’in çok genç bir marka olduğunu ve mobilyadan aksesuara, aydınlatmaya kadar geniş yelpazede ürünleri müşterilerle buluşturduğunu belirtti. Özcan, daha çok İngiliz ve Amerikan markalarını bünyesinde barındırdıklarını ve ifade ederek, ‘G Concept Atölye’ isimli workshopların devam edeceğini sözlerine ekledi.

Türkiye’nin Köklü Bir Mobilya Kültürü Var

Jonathan Sowter, Türkiye’nin geçmişi, kültürü, yaşam tarzı ve alışkanlıklarıyla İtalya ve Fransa gibi çok önemli bir mobilya kültürüne sahip olduğunu belirtti. Kendisinin mobilya üreticisi değil mobilya tasarımcısı olduğunu ifade eden Sowter, Türklerin el işçiliğine çok önem verdiğini ve el işçiliğinin kıymetini bildiğini aktardı. Tasarımlarının el işçiliğinden oluştuğunu ve incelikli çalışmalar olduğunu dile getiren Jonathan Sowter, Türkiye’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6