JiRi SLiVA “KAFKALAR ANKARA’DA”

jiri sliva kafkalar sergisi galeri cankaya

Jiri Sliva ’nın Kafkalar Ankara’da” başlıklı karikatür sergisi, Galeri Çankaya’da açıldı. Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği Başkentin sanat anlayışına farklı bir soluk kattı. Galeri Çankaya’nın ev sahipliği yaptığı “Kafka(lar) Ankara’da” sergisinin açılışı Çek Cumhuriyeti Büyükelçisi Pavel Kafka, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı  Nafiz Kaya ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Serginin açılış konuşmasını yapan Büyükelçi Pavel Kafka, “Zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte bu sergi Ankara’ya belki biraz da olsa neşe katar.

Yazılarını emanet ettiği arkadaşının sözünü tutmayarak yayımladığı birçok yazısıyla, vefatının ardından edebiyat dünyasında varlığını kanıtlayan Kafka’nın hikayesinin hayatın bir sürprizi olduğunu belirten Nafiz Kaya, “Bugün burada Kafka sergisi açmanın da hayatın bir sürprizi olduğunu düşünüyorum. “Sanatımız, gözümüzün gerçekle kamaşmasıdır” diyen Franz Kafka sergisi farklı düşüncelere ve okumalara açık bir sergi” dedi.

Avrupa’da esprili çizimleriyle tanınan Çek Cumhuriyeti’nin ünlü ressamı Jiri Sliva ’nın eserlerinin yer aldığı sergide cafeler, caz müziği, aşk ve Franz Kafka yer alıyor. Kafka(lar) Ankara’da sergisiyle sanatçı, 20. Yüzyılın ünlü modernist yazarı Franz Kafka’nın ölümsüz eseri Metamorfoz’a göndermede bulunuyor. Sergi 30 Haziran’a kadar gezilebilecek. 

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.