iNCi ERTUĞ ANKARA’DA İLK KEZ SERGİ AÇTI

inci ertug

Ressam İnci Ertuğ, 11. kişisel sergisini Ankara’da Cermodern’de açtı. Sanatçının ‘Elan Vital’ isimli sergisi, Ankara’daki ilk sergisi olma özelliği taşıyor.

Serginin açılışı, çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı bir kokteyle yapıldı. Davete katılanlar arasında Adalet Eski Bakanı Hikmet Sami Türk ve eşi Fatma Türk, Aydıner Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydıner ve eşi Nirvana Aydıner, Düriye Arseven, Yasemin Üstüngel gibi isimler yer aldı. Açılışta İnci Ertuğ’u eşi Selçuk Ertuğ, oğlu Sacit Ertuğ, kızı Ece Kurdoğlu ve damadı Korhan Kurdoğlu da yalnız bırakmayarak İstanbul’dan Ankara’ya geldi.

1 MAYIS’A KADAR AÇIK

Ertuğ, bu sergisinde yine resim serüvenine temel oluşturan mekan, zaman ve hafıza izlerini takip ediyor. Fransız düşünür Henri Bergson’un hayata yönelik her türlü yaratıcı hamle ile ilgili olarak geliştirdiği ‘elan vital’ (Hayat Hamlesi) kavramından yola çıkarak; bu izlerin sürekli yeniden biçimlediği olayları ve hayatları görsele tercüme ediyor. Sergi, 1 Mayıs’a kadar Cermodern’de ziyaret edilebilir.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARINI GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ OKLARA TIKLAYINIZ

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9