YAŞAMIN ‘ iLK BiN GÜN ’Ü iÇiN TAVSİYELER

ilk bin gun kongresi- (3)İlk Bin Gün Kongresi başladı. Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (YİSAV) tarafından 3-4-5 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenen Kongre’ye ilk gününde, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Eşi Sare Davutoğlu katıldı. Kongrenin ilk gününde, Doğum şekli, Anne Sütü, Anne Psikolojisi ve Probiyotikler konusunda uzman doktorlar konuşma yaptı.

Kendisi de Kadın Doğum Uzmanı olan Dr. Sare Davutoğlu’nun da konuştuğu kongrenin ilk gününde bazı başlıklar öne çıktı.

ilk bin gun kongresi-Sare Davutoglu (5)

Fetal Hayattan Çocukluğa Gebe ve Çocuk Beslenmesi konulu İlk Bin Gün Kongresi bu yıl 4. kez düzenlendi.

Prof. Dr. Ferit Saraçoğlu başkanlığında Rixos Grand Ankara Otel’de düzenlenen kongrede, Türkiye Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. Cansun Demir ile Prof. Dr. Ayşe Özfer Özçelik oturumu yönetti.

-İlk 6 ay bebek sadece anne sütüyle beslenmeli.

-Çocuğun gelecekteki sağlığını ilk bin gündeki beslenmesi belirlemektedir.

-İlk bin gün doğru beslenen çocuğun iş hayatında kazancı diğerlerine göre %20 daha fazla olur.

-Türkiye, sezaryen doğum oranının en yüksek olduğu ülke.

-Fazla sayıda doğum yapma, erken ve geç yaş gebelikleri, gebelikler arası sürenin kısalığı, beslenme ile ilgili bilgi eksiklikleri, gerekli besinlere ulaşma zorlukları, gebelikte anemi, diabet gibi sorunların yaygınlığı, anne sütünü verme ve yeterli süre devam ettirebilmedeki sıkıntılar çözmemiz gereken sorunlar olarak karşımıza çıkmaktadır.ilk bin gun kongresi-Mahmut Seker, Ahmet Ozelcan (3)

BABYMALL STANTINA YOĞUN İLGİ

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen İlk Bin Gün Kongresi’ne uzman doktorlar, akademisyenler, gazeteciler ve ziyaretçiler katıldı. Katılımcılar için kurulan stantlarda anne ve bebek ürünlerinin tanıtımları yapıldı. Avrupa’nın en büyük bebek alışveriş merkezi olan BABYMALL stantı ise büyük ilgi gördü. BABYMALL stantında yer alan ürünler konuklara hediye edildi. Anne sütü arttırıcı içecekler, emzirmeye yardımcı ürünler ve birçok seçenek anne ve anne adayları tarafından ziyaret edilen BABYMALL stantında yer aldı.