IHLAMUR KONAĞI TÜRKİYE’YE KAHKAHA SAÇTI

ihlamur konagi kahkaha yogasi etkinligi (1)Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, yaşlıların yüzünü güldürecek bir etkinlik düzenledi. Uzman Kahkaha Terapisi Eğitmenleri Zeynep Oçak ve Bengül Arıkan ile gerçekleştirilen Kahkaha Yogası etkinliğinde, Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde konaklayan yaşlılar kahkahalarla dolu bir saat geçirdi. Merkezde konaklayan yaşlılar, bu etkinlikte sevdiklerine bol bol kahkaha ile mutluluk gönderdi.

Mutluluğun korunmaya ihtiyacı vardır

Ankara Yaşamkent’te bulunan Ihlamur Konağı’nın Genel Koordinatörü Ebru Korman: yaşlılarımızın yaşama sevinci arttırmak için, ‘Koşulsuz kahkaha’yı ‘yoga nefes teknikleri’ ile birleştiren Kahkaha Yogası etkinliği düzenledik. Kahkaha Yogası etkinliğiyle, tıbbi tedavileri süren yaşlıların tedavilerine de destek sağlamayı da amaçlıyoruz. Eğer yaşlılarımız mutlu olursa, onların aileleri ve onları seven herkes mutlu olacaktır. Mutluluğun korunmaya ihtiyacı vardır. Ihlamur Konağı’nda başlattığımız mutluluğun tüm Türkiye’ye ve dünyaya yayılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Terapistler Zeynep Ocak ve Bengül Arıkan ise: “insan beyni gerçek gülümseme ile sahte gülümsemeyi ayıramaz. İki durumda da feromon salgılar. Sabah uyandığımızda aynada kendimize bir gülücük göstermemiz güne daha zinde başlamamızı sağlar. Yaşlılarımız için ise iç dünyalarına temas ederek yalnızlık ve izole edilmişlik duygularını azaltır. İçten bir kahkaha stres, endişe ve depresyonu uzaklaştırır” dedi.

Sayfalar: 1 2 3 4