HOLLANDA KRAL GÜNÜ ANKARA’DA KUTLANDI

Hollanda Kral Günü Ankara CerModern’de düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Hollanda Kral Günü Ankara CerModern’de düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Kraliçe Beatrix onuruna kutlanan “Kraliçe Günü”, Kraliçe Beatrix’in geçtiğimiz yıl tahtı oğlu Willem Alexander’e bırakmasının ardından “Kral Günü” olarak kutlandı. Hollanda Büyükelçisi Ronald Keller’in ev sahipliği yaptığı resepsiyona çok sayıda davetli katıldı.

Hollanda’nın en önemli bayramı olan kral günü’nün Ankara’daki kutlama resepsiyonuna katılanlara Hollanda’nın geleneksel yiyeceği olan Harring ikram edildi. Ringa balığının salamura yöntemiyle hazırlanarak servis edildiği Harring’i üreten, Hollanda’nın en büyük fabrikası Türklere ait. Atlantic Su Ürünleri’nin patronu Uğur Tagi, CerModern’deki Harring stantında konuklara Harring ikram ederek bu lezzetli yiyecek hakkında bilgi verdi.

Resepsiyonda konuşan Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Ron Keller, Hollanda ile Türkiye arasındaki ilişkilerin önemli noktalara ulaştığını ve bunun devam etmesi için çalıştıklarını söyledi. Keller’in konuşmasının ardından Hollandalı ve Türk çocuklar iki ülkenin milli marşlarını seslendirdi.

Resepsiyonda ayrıca ünlü fotoğrafçı Erwin Olaf’ın ‘Anlatılamayanın güncesi’ konulu fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. Ev sahibi büyükelçi ve davetliler sergiyi gezip eserleri dikkatle izledi.

FOTO GALERİ İÇİN AŞAĞIDAKİ OKLARI TIKLAYINIZ

Sayfalar: 1 2 3