HIRVATiSTAN MİLLİ GÜNÜNDE RENKLİ KUTLAMA

hirvatistan milli gunu resepsiyonu 01.06.2022 mayatta
Hırvatistan Milli Günü ve Silahlı Kuvvetler Günü Ankara’da düzenlenen resepsiyonda kutlandı. Divan Otel’de gerçekleştirilen resepsiyonda ev sahipliğini Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic yaparken, Hükümeti temsilen Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı katıldı.

Milli Gün resepsiyonunda açılışında konuşan Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, “Yakın tarihte Hırvatistan en önemli hedeflerin tümüne ulaştı. Bağımsızlık, NATO’ya entegrasyon, Avrupa Birliği gibi. Dost ülke Türkiye tarafından sürekli olarak desteklendiğimizi hissediyoruz. Hırvatistan’ın tanınması, uluslararası kuruluşlara destek, yıkıcı depremin oluşturduğu zor zamanlarda destek gibi Türk dostlarımız hep buradaydı. Hırvat itfaiyecilerin geçen yıl Akdeniz kıyısındaki korkunç yangınlarla nasıl omuz omuza mücadele ettiğini de hatırlayalım” dedi.

İnşaat, turizm, makine ve elektrik alanlarında korona virüs pandemisinde ekonomik iş birliğinin de arttığını söyleyen Büyükelçi Cvitanovic, “Ancak hala keşfedilecek ve kullanılacak çok fazla potansiyel var. ve tüm bunlar, her seviyedeki istikrarlı siyasi temasların desteğiyle olabilir” diye konuştu.