FRANSIZ DEVRiMi ‘NİN 225. YILINA RENKLİ KUTLAMA

fransa milli gunu 2014-laurent-bili-2Fransız Devrimi ‘nin yıldönümü olan, 14 Temmuz Fransa Bağımsızlık Günü, Ankara Büyükelçiliği rezidansındaki davetle kutlandı.

Milli Gün kutlamasında ev sahipliğini Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili ve eşi Sabine Bili yaptı. Her yıl olduğu gibi son derece görkemli bir şekilde gerçekleşen kutlama resepsiyonuna AB Bakanı MEvlüt Çavuşoğlu, büyükelçiler, diplomatlar ve iş dünyasının seçkin isimleri katıldı. Büyükelçi Laurent Bili konuklarını rezidans bahçesinin girişinde karşıladı.

Fransız İhtilali’nin yıldönümü

1789 Fransız ihtilalinin gerçekleştiği tarih olan 14 Temmuz’da düzenlenen bu kutlamada konuşma yapan Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili konuşmasını “Yaşasın Fransa, Yaşasın Türkiye, Yaşasın Fransa ve Türkiye arasındaki dostluk” cümlesiyle bitirdi. Bakan Çavuşoğlu ise: “Avrupa ve Akdeniz’in iki önemli ülkesinin dostluğu yüzyıllar öncesine dayanır. Osmanlı ve Fransa arasındaki ilişkiler Avrupa’ya önemli katkı sağlamıştır. Hollande’nin 22 yıl sonra Türkiye’ye yaptığı ziyaret, ikili ilişkiler ve Türkiye’nin AB üyelik süreci için de faydalı oldu. Yaşadığımız zor zamanlarda Fransa ve Türkiye’nin her alanda aynı fikirde olması çok önemlidir” dedi. Konuşmaların ardından milli marşlar okundu.

Kutlama havai fişek gösterisiyle devam etti. Ardından dj müziği ile dans eden konuklar gece yarısına kadar dans ve eğlencenin tadını çıkardı.

fransa milli gunu 2014-mevlut-cavusoglu

Mevlüt Çavuşoğlu

fransa milli gunu 2014-laurent-bili-3

Laurent Bili

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6