EDA GÜNGÖR İSTANBUL FASHİON WEEK’TE

EDA GUNGOR

Modacı Eda Güngör , ilk defilesini Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul presented by American Express kapsamında sergileyecek.

5 gün boyunca 40’tan fazla tasarımcıyı aynı çatı altında buluşturacak moda haftası, 13 Mart Perşembe günü saat  18:30’da Eda Gungor Sonbahar/Kış 2014 defilesine ev sahipliği yapacak. İstanbul’u moda dünyasının odağına taşımaya hazırlanan etkinliğin merakla beklenen isimlerinin başında gelen Eda Güngör, uzun yıllar Mudo Collection markasının Tasarım Koordinatörlüğünü üstlendi. Kendi markası “Museum of Fine Clothing”i 2009 yılında kuran Güngör, aralarında Hande Ataizi, Bade İşçil, Özge Ulusoy, Mine Tugay ve Çağla Şıkel’in de bulunduğu, moda dünyasının yakın takipçisi olan isimlerin ilk  tercihi. Kişiye özel tasarım markası Eda Gungor ile konseptini zenginleştiren Güngör, iddialı tasarımları ile dikkat çekiyor.

Eda Güngör Hakkında

Eda Güngör, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı eğitimi aldı. New York F.I.T’de kısa dönem 3 bölüm kurslarla eğitimine devam etti. Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 2003 yılında Mudo tasarım ekibine katıldı. Bir yıl içinde kariyerinde büyük bir adım ilerleyerek Kadın Giysi Tasarım Departmanı’nın
Tasarım Direktörü oldu. Bir süre sonra Erkek Giysi Tasarımı için de teklif aldı. Güngor, 2007 yılında Mudo Collection markasının Tasarım Koordinatörü olarak görevine devam etti. 2009 yılında kendi markası “Museum of Fine Clothing”i kurdu. Bu dönem de aynı zamanda yaklaşık 3 yıl süreyle Mudo Collection markası için danışmanlık verdi. Şimdi, hazır giyim markası olan Museum of Fine Clothing ve kişiye özel ismarlama markası Eda Gungor için tasarım yapmaya devam ediyor.