DS MARKASI’NIN LANSMANI ANKARA’DA YAPILDI

ds ankara acilis-bayraktar grubu(4)

PSA Grubunun Fransız Premium otomobil geleneğini yeniden canlandırmak amacıyla geliştirdiği DS markası nın, dünyada 12’nci, Türkiye’de ise ilk şubesi DS Global Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Arnaud Ribault ile Bayraktar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar’ın katılımıyla düzenlenen davetle açıldı. DS’in Avant-Garde ruhunu somutlaştıran ve gelecekteki DS modellerinin tasarım kimliğini yansıtan, DS’nin amiral gemisi yeni DS 5 modeli davete katılan konukların ilgi odağı oldu. Bayraktar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar açılış konuşmasında, DS, Avant-Garde gövde tasarımının 6 Ekim 1955’te Fransa Grand Palais’te görücüye çıktığını ve döneminde beğeni kazandığını hatırlattı. Lanse edildiği ilk gün yaklaşık 12 bin DS19 modelin satıldığını, takip eden 10 gün içinde ise 80 bin sipariş alındığını anımsatan Bayraktar, 1970’li yıllarda üretimine son verilen modelin yaklaşık 45 yıl sonra yeniden üretildiğini ifade etti. 

580 Bin’in üzerinde araç satışı

DS Global Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Ribault ise PSA Grubun bünyesinde Premium marka oluşturmaya karar verdiğini belirtti. Peugeot ve Citroen’den sonraki 3. marka olan DS’nin bu şekilde ayrıştığını ifade eden Ribault, markanın bugüne kadar yüzde 62’si ilk kez satın alanlar olmak üzere, dünya çapında 580 binin üzerinde araç satışı gerçekleştirdiğini bildirdi. DS Performance ile motor sporları alanına girmeye ve FIA tarafından oluşturulan en son motor sporları disiplini olan Formula E’ye katılmaya karar verdiklerini anlatan Ribault, Formula E’nin, geleceğe göz kırpan ve modern bir vizyonun temsilcisi olan yüzde 100 elektrikli araçların yarıştığı bir motor sporları disiplini olması açısından önemli olduğunu vurguladı. 

Türkiye Önemli Pazar

Dünyanın farklı bölgelerinde ve şehirlerinde tüm müşterilerine eşsiz bir DS deneyimi sunmak istediklerini vurgulayan Ribault, Türkiye’nin DS’in büyüme ve ilerleme stratejisi açısından son derece önemli bir pazar olduğunu kaydetti.

Sayfalar: 1 2 3