DERiN DESiGN ANKARA MAĞAZASI AÇILDI

derin sariyer mobilya tasarim -burcu tek meshur,derin sariyer, funda tek mutaf, ali fuat tek,aziz sariyer

Türkiye’de tasarım denilince akla ilk gelen isimlerden birisi olan Aziz Sarıyer ile Derin Sarıyer tarafından oluşturulan Derin Design ’in Ankara’daki ilk mağazası açıldı.

Özel imalat mobilyalar da üreten Derin Design ’ın Ankara mağazasının açılışında seçkin isimler yer aldı. Ev sahipliğini yapan Burcu Tek Meşhur ile Funda Tek Mutaf konuklarıyla yakından ilgilendi. Aziz Sarıyer ve Derin Sarıyer de mağaza açılışında yer aldı. Derin Design ortağı, tasarımcısı ve Art Direktörü Derin Sarıyer tasarıma bakış açılarını: “Tasarım dünyanın gelişiminin yönünü hissettirmeli, bugünün, şimdinin dünyasını yaratırken yarını şekillendirmeli. Bütün bunların yanında özünde anlatıcının, tasarımcının bakış açısını, ruhunu ve tasarım anlayışının parmak izlerini taşımalıdır. Derin Design ’ın tasarım perspektifi içerdiği teknik yöntemleri, geometri ve teknolojiyi şiirsel bir dille hayata geçirme fikriyle oluşmaktadır.” diyerek anlattı.

derin sariyer mobilya tasarim cankaya

Derin Design’ın 2014 koleksiyonunda Aziz Sarıyer, Arif Özden ve Derin Sarıyer’in yanı sıra Arni Aromaa ve Sauli Suomela tarafından kurulan, dünyanın önemli tasarım ofislerinden Finlandiyalı Pentagon Design’ın mobilya tasarımları yer alıyor. Fonksiyonellik, modernizm ve sadeliğin ön planda olduğu Derin Design 2014 koleksiyonunda kendi içlerinde farklı boyutlarıyla 27 yeni tasarım bulunuyor. Koleksiyonda net hatlarıyla tasarımda sadelik ve fonksiyonelliğin ön planda olduğu, estetik, geometrik, rasyonel ve şiirsel, kimi zaman da heykelsi formlarla hayata uyum sağlayan, mekânlar ve insanlarla iletişim halinde olan mobilyalar yer alıyor.